• Merhaba Ziyaretçi.
    "Minimalist Fotoğraflar" konulu yarışmamız başladı. İlgili konuya BURADAN ulaşabilirsiniz. Sizi de yarışmada görmek istiyoruz...

Doğrusuyla Yanlışıyla mini Etek

İLkİm*

MaviKuş ~
Özel üye
Mini Etek Giymenin Vücuda Etkileri

Mini eteğin sakıncalarından biri, dizleri devamlı olarak birbirine bitişik tutarak, baldır kaslarının gerilmesine ve dolaylı olarak da yorulmasına yol açmasıdır.

Mini Etek için Ayakkabı Seçimi

Mini eteğe uzun topuklu ayakkabı pek yakışmadığından mini etekle düz ve kısa topuklu ayakkabılar giyilir. Kısa topuk ise bacakların güzelliğini azaltır. Bu sakıncalara karşılık mini etek, kadınların eğilerek yapacakları işleri çömelerek yapmalarına yol açarak, doğabilecek bel ağrılarının önüne geçer.

mini-etek.webp

En çok dikkat edilmesi gereken durumlardan biri. Güzel görünmek uğruna bazen son derece itici bir seçim yapabiliyor bazıları. Ama bazen de ben burdayım dedirten yakışma durumları sözkonusu tabii :) Kısaca mini etek giymek ve yakıştırmak bir sanattır :P

En çok dikkat edilmesi gereken durumlardan biri. Güzel görünmek uğruna bazen son derece itici bir seçim yapabiliyor bazıları. Ama bazen de ben burdayım dedirten yakışma durumları sözkonusu tabii :) Kısaca mini etek giymek ve yakıştırmak bir sanattır :P

tabikide azcuk cesaret ister :D ben mesela giyemiyorum tam minileri :Dhem kendi tercihim giymemek yönünde hemde giydiğimde bacak boyum etek boyuna göre kısaltılabilinir diye de tırsıyorum :D

:) Mini etek hiç giymedim giymeyide düşünmüyorum. Bu kendime güvensizlikten değil sadece bana göre olmadıgı için. Giyenlere saygı duyarım tercih meselesi amaaa ben bayan olarak aaa diye biliyorsam gerisini varın siz düşünün :)

Aslında sadece mini etek değil giyilen her kıyafet vücuda göre seçilip uyum ve sağlık kuralları göz önünde bulundurularak kullanılırsa istenilen sonuç elde edilebilir. Bu arada yukarıda yüksek topukla yakışmayacağı yazılmış ben buna katılmıyorum :D

Allah için yakışana yakışıyor mini:)
Ama birde yakışmayanlar var ki, nasıl giydin diye düşündürtüyor insanı.
Bir tek mini etek değil, şu dar taytlarıda yakışmayan giymesin lütfeeen :)

Heee ben giyer miyim, giymem.
Etek giyiyorum ama diz kapağımı geçmeyecek şekilde.

mini etek giymek cesaretten de çok dikkat isteyen bir şey bence. dikkat edilmesi çok önemli. otururken kalkarken eğilirken üstümüzde MİNİ etek olduğu asla unutulmamalı :D giyilebilecek yerler bence şehir ortası değil daha çok tatil mekanları olmalı ki sağınızdan solunuzdan geçenler agzını açıp bakmasın sizi de rahatsız etmesinler :D

Geri