• Merhaba Ziyaretçi.
    "Minimalist Fotoğraflar" konulu yarışmamız başladı. İlgili konuya BURADAN ulaşabilirsiniz. Sizi de yarışmada görmek istiyoruz...

Ayın Konuğu felsefe_mi

Hayat felsefen nedir?

Felsefenin kendisi bir hayattır zaten, hayatın hayatı olmaz. Geçersiz soru :P
Ya hayat kurala, belli bir çizgiye dayanarak gidilecek bir yol değildir bence. O yüzden "şu" veya "bu" diyebileceğim kesin bir şey yok. Ancak bulunduğum anı yaşamak diyebilirim. Bir şeyler canınızı sıkar ama farklı bir ortama girmişseniz de, ortamın keyfini almaya bakın derim. Siz üzüldüğünüzde sorunlar bitmiyor.

Hayırlı olsun hocam :)) İşiniz baya zor bu koltukta @RUZG4R'ın sorularıyla nasıl baş edersiniz bilmiyorum..Eminim sizi en çok o terletecek :))
Şu an aklıma hiç birşey gelmiyor geldiğinde uğrarım yine buraya :)) Kolay gelsin ;;)

Teşekkür ederim :) Evet ya ayın konukluğum bitene kadar bir ban mı atsak rüzgara :P

Düzenleyen yönetici:
Neden bu imzayi kullaniyorsun...

Emre Aydın'ın "Aşk Nedensiz Sevmekmiş" adlı parçasında geçiyordu ve hoşuma gitti... Eh bazen de dünyaya baktığımızda midemizi bulandıracak çok fazla da olaylar oluyor :(

Hayatta olmazsa olmazların nedir?
Feministmisin? :)
Haksızlık karşısında tepkin veya tepkilerin nedir?

Soru bitti sanma şimdilik üçtane ;)

Hayatta olmazsa olmazların nedir?
Sanırım bir nesne anlamında sorulmadı bu soru? O yüzden "Adalet duygum" diyorum :) Hak yemekten acayip korkarım. O yüzden sınavlar bitip sözlüler geldi mi beni bir stres tutar. :)
Eğer nesne anlamındaysa şu olmazsa yaşayamam diyeceğim pek bir şey yok. Tabii ki teknoloji bizi cep telefonuna, bilgisayara alıştırdı ama çocukken onlarsız da pekala yaşıyorduk :)

Feministmisin? :)
Bunu erkeklere düşmanlık, ölün, geberin, canınız cehenneme, topuna kibrit suyu anlamlarında kullanırsak değilim. Ama kadının haklarını savunan konusunda kullanırsak çok feci feministim. :) KAdının toplumsal hayata katılmadığı hiçbir medeniyet gelişmez... O yüzden bizi sevin :P

Haksızlık karşısında tepkin veya tepkilerin nedir?
Öfke kontrolü sorunum oluyor maalesef. Yukarıda da belirttiğim gibi hak yemekten çok korkarım. Çok korktuğum şeyi de ne başkasına yaparım ne de bana yapılmasından hoşlanırım. Ama gözüm dönmese biraz daha sakin olsam fena olmaz aslında :)

Efendim kimleri görüyorummmm :D @felsefe_mi hoş geldin ayın koltuğuna seni gördüğüme nasıl şaşırdım nasıl şaşırdım :P

Neyse ilk sorumu soruyorum ..Ama korkma esra erol burada değil :D

Felsefe neden felsefeee :D:D

Düzenleyen yönetici:
Aşkı insanların fazla abarttığına inanıyorum. Hep yıllarca aşk şiirlerindeki gibi, masallardaki gibi aşklar aradık. Halbuki iş basit. Birisini seversin, kalbin atar, ona alışırsın... İşte buna da aşk derler :)
Yoksa ne ben Leyla'yım ne de bana bir Mecnun düşecek :)

bunun altına imzamı atabilirmiyim hocam :))

Geri