desktop authorı seffaf sayfa yapımı

desktop author programının ilk sayfasının sol kısmını ve son sayfasının sağ kısmını seffaf yapmak istiyorum yardım plss...

YoRuMSuZ

Biz işimize bakalım...
Aslında yukarıda verdiğim bu linkte sorunun çözümünü daha önce anlatmışım. Şimdi test ettim çalışıyor.

Program açıkken ya da programa başlamadan önce çıkan Book Properties penceresini açın ve Start with background window satırındaki onay kutusunu temizleyin. Böylece arkaplan transparan oluyor.

Başlangıçta bu işlemi yapmadıysanız program açıkken Properties butonuna tıklayarak ilgili pencereyi açabilirsiniz.

YoRuMSuZ

Biz işimize bakalım...
Desktop Author programında ilk ve son sayfayı tek sayfa olarak göstermek için;
  • İlk sayfada sabit renkli arkaplan (shape) kullanın. (Örnek olarak yeşil kulladım)
  • İç sayfa çalışmalarını istediğiniz şekilde yapın.
  • Son sayfada sabit bir renk (shape) kullanın. (Örnek olarak beyaz rengi kullandım)
Alttaki resimde yapılanları uyguluyoruz.

Tools > Book Transparency yolunu izleyip altta görülen pencereyi aktif hale getirin.

Eazy Cover Shape ve Easy Back Cover Shape alanlarındaki onay kutularını seçili hale getirin.

İlk bölümden renk olarak ilk sayfada kullandığınız rengi (yeşil), sonraki bölümde ise son sayfada kullandığınız rengi (beyaz) belirtip çalışmayı derleyin.

33072xg.png

Artık ilk ve son sayfası kapatılmış kitap şeklinde tek sayfa görülecek olan çalışmamız hazır...

Alttaki linkte hem .exe dosyası hem de çalışmanın nasıl yapıldığını inceleyebileceğin küçük bir çalışma örneği (.dml dosyası) mevcut...