• Merhaba Ziyaretçi.
    "Minimalist Fotoğraflar" konulu yarışmamız başladı. İlgili konuya BURADAN ulaşabilirsiniz. Sizi de yarışmada görmek istiyoruz...

İz Bırakan Etkili Sözler....

Daha dün öldüm melek, şimdi soluğumun terkini bir şükür öteye ekler misin?

Yani diyorum ki, bir eshar-ı bahar hani, az ötemde bekler misin?

Görücüye çıkardık da dilimizi beğenmedin, oysa haklıydık terazinin öte kefesine kurulan sen olunca!
Biz aşka hiç şirk koşmadık Yusuf! çıldırarak kıskan , biz kadar kıymetli değil işte kurban ettiğin!
Kuyumu kazarken tırnağıma bulaşan necistin, özür saydım, abdest bozacak kadar bile değilsin!

Ve efsa ve mum ve kevser suyu gözlerin. Söyle hangi peygamber duasısın sen ? Kimler azarladı seni uykunda? Sabahına ağlama efsa, melekler içleniyor.

Olmuyor efsa olmuyor, sana ten boyu dokunulmuyor! Kefeni libasın öylesi hoş durmuş ki çocuksu endamında Bari ekşit suratını, yine takılmasın ölümün hevesi suretine Sahi, gözlerinin değdiği yerde görünmeyen mi var ki dalgınsın pencere kenarında Gözlerime saçlarını sür efsa, bakıpta gör(e)miyorum! Sesleri geliyor oysa Üç melek efsa; su, sürme, ölüm kundağı Elalığını sürülen sonsuzluk mu ki baktıkça d/üşüyorum. Topuğuna adımı yazdım, sağlam bas yere! Sığıntınım kucağında, eteğinle dualar mısın sabiliğimi efsa?

Ah Vaveyla
Düzeni Bozuk Nefeslerimin Y/arasına Ayrılık Mührü Basıyorum
Şimdi Sensiz; Yüreğimi Ensesinden Vuruyorlar
VE UTANMADAN Tutanaklara Fail-i Meçhul Yazıyorlar
KâhramanAraz

Ne yazarsam yazayım, gözlerindeki çiğdem bana yazdıklarımı yalanlayan bir koku sunacaksa,
Ne yolu tutarsam tutayım Yusufsuz bir kuyuda çilekeş şarkılar besteleyecekse acım,
Ne yana dönersem döneyim öyle kırgın bakacaksan bana,
Ne söylersem söyleyeyim dönmeyeceksen tarihimi yerle bir ettiğin ana…

Ben bir yangını bağrıma basmışken ve üstlenmişken yılların kederini
Kim bir dağ eteğinde mavi’li düşler örmemi bekleyebilir ki ?!

“Sizi bilmem ama ben;
Pişmanlık duyan, utanabilen insanları seviyorum.
Pişkinlik ne kadar ucuzca
Utanç o kadar değerlidir çünkü.”

-Elif Şafak

Geri