• Merhaba Ziyaretçi.
    "Yapay Zeka Objektif " Fotoğraf Yarışması başladı. İlgili konuya  BURADAN  ulaşabilirsiniz. Sizi de bu yarışmada görmek isteriz...

Kütüphane programı Sorunu

Durum
Konu mesaj gönderimine kapalı.

kemah

Üyecik
bence yanlış uygulama aynı kitaptan 2 veya daha fazla varsa,hatta kitap kaybolursa onun için demirbaş usulüne göre teslimat yapılırsa daha iyi olur. arkadaş proğramı o şekilde yaptığı için düzeltme gereği duymuyor veya uğraşmıyor.

YoRuMSuZ

Biz işimize bakalım...
Nedir sorun kemah.

Bu programı 2000 den fazla MEB okulu ve 20 civarında askeri okul kullanıyor. Ve bunlar benim bildiklerim. Beğenmediğin neresi yanlış olanı açıklarsan sevinirim.

Yani senin hayalindeki kütüphane düzeninde bir program mı yapmalıyım sana???

Sadece kendi sitemden 3000 in üzerinde download edilmiş ve bu program inndir.com ve downloadarsivi.com gibi türkiyenin en büyük iki büyük download sitesinde de yayınlanıyor. Ordaki download sitelerindende bakabilirsin eleştirilere.

Ama doğru sanırım programı ücretli hale getirmeliyim. çünkü ücretli program olunca hata aranmıyor. Ücretli olarak programın üzerinde birçok küçük değişiklik yaptım. Eğer beğenmiyorsan kullanmazsın. O program 20 bin satır kod yazarak oluşturuldu ve sen hala uğraşmak istemiyor diyosun.

vivi

Üyecik
İyi günler benim sorunum programı kullanırken sık sık donması...Ve verdiğimiz kodları girdiğimizde kitabı bulamaması. Örneğin öğrenci no'su 123...İşte bunu girmemesi veya bu kişinin kayıtlı olduğu halde yok göstermssi...
2. bir sorunımda şu örneğin aynı kitaptan 4 tane veya 12 tane var...Bunları teketek mi kayıt etmeliyiz. Çünkü okuyucuya sadece bir kitap kayıt edebiliyorum...Teşekkürler...

kollesyum

Üyecik
sayın yönetici kütüphane programını okulumuza kurduk elinize sağlık güzel bi program. fakat bir endişemiz var bilgisayara format atmak zorunda kalırsak bilgilerin hepsi silinip gidecek mi? verilerimizi mesela bir cdde nesıl saklayabiliriz? şimdiden teşekkürler?

YoRuMSuZ

Biz işimize bakalım...
sayın yönetici kütüphane programını okulumuza kurduk elinize sağlık güzel bi program. fakat bir endişemiz var bilgisayara format atmak zorunda kalırsak bilgilerin hepsi silinip gidecek mi? verilerimizi mesela bir cdde nesıl saklayabiliriz? şimdiden teşekkürler?
Her program gibi. Eğer format atarsanız sadece databaseyi yedekleyip formattan sonra aynı dizine yedeklediğiniz veritabanını atmanız yeterlidir.

YoRuMSuZ

Biz işimize bakalım...
İyi günler benim sorunum programı kullanırken sık sık donması...Ve verdiğimiz kodları girdiğimizde kitabı bulamaması. Örneğin öğrenci no'su 123...İşte bunu girmemesi veya bu kişinin kayıtlı olduğu halde yok göstermssi...
2. bir sorunımda şu örneğin aynı kitaptan 4 tane veya 12 tane var...Bunları teketek mi kayıt etmeliyiz. Çünkü okuyucuya sadece bir kitap kayıt edebiliyorum...Teşekkürler...

Olmayan bir kişiye kitap vermek istediğinizde bu durum meydana gelebilir. Eğer üye girişlerini doğru yaptıyanız kesinlikle üyleler kitap verme olayında sorun yok. Ayrıca program hafıza harcamaz. Regedit ya da system dosyasına herhangi bir ek dosya atmıyor.

Sonuçta her kitabın ayrı raf kodu olmak zorunda. Aynı kitaptan sayı olarak kaydetmenin anlamı yok.

olricc

Üyecik
değerli admin...
kütüphane programınızı kurdum. oldukça da güzel hazırlanmış bir program... ama yaklaşık olarak 2000 civarında kaydedilmiş fakat hiçbirine alan kodu verilmemiş kitaplardan oluşan bir kütüphanemiz var. kitapları demirbaş nosuna göre listelemiştik. acaba kitap al/ve işlemini alan kodu yerine mevcut demirbaş numaralarımızla yapmamızın bir yolu yok mu... eğer yoksa programınızı kullanmamız mümkün olmayacak ve gerçekten üzüleceğiz...
iyi çalışmalar diliyoruz...

kafka

Üyecik
ben de bir okulun kütüphaneden sorumlu öğretmeniyim... uzun zamandır nette 50 ile 75 ytl arasında değişen fiyatlarla satılan programlar da dahil olmak üzere kütüphane programı arıyorum. ama açık söylemek gerekirse sunduğunuz program kadar fonksiyonel, kullanımı kolay ve sorunsuz çalışan bir tane daha bulamadım. ancak olricc arkadaşa ben de katılıyorum... kitap alış veriş işleminin illa kitaplara alan kodu vermekle sınırlı tutulması maalesef programı farklı kitap numaraları veren kullanıcılara programı kullanma konusunda büyük engel taşıyor... daha önceki mesajlarda admin arkadaş bu programı yüzlerce kullanıcının kullandığını belirtmiş ya da parasız sunulduğu için sürekli şikayetler edilmesinden yakınmış... ama ben diyorum ki bu programı kullanmak isteyen hemen herkes eğitim camiasından insanlar ve hepsi de okulda çocuklarımıza en iyi şekilde hizmet vermek isteyen kişiler... hem bu bir paylaşımsa biraz yardımsever davranılması eminim eğitime gönül vermiş bu insanları mutlu edecektir... programı hazırlayan arkadaş eğer lütfedip programdaki bu özel durumu çözerse kitaplarına alan kodu veren kullanıcılar da tüm diğer kullanıcılar da sanırım programı rahatlıkla kullanabilir... programcı arkadaş için zor bir ayrıntı olmasa gerek... ben kendi adıma programın bu alan kodu kutucuğunun listede kitaplara verilen herhangi bir numara ile (demirbaş olabilir ya da sıra numarası olabilir) bulunabilecek şekilde düzenlenmiş yeni halini programcı arkadaşın tekrar paylaşıma sunacağını umuyor ve iyi çalışmalar diliyorum...

YoRuMSuZ

Biz işimize bakalım...
Programı tamamen kendi okulumuzda kullanmak üzere tasarlamıştım. Fakat daha sonra başkalarının da işlerini kolaylaştırabileceğini düşündüğüm için biraz daha geliştirerek internet üzerinde yayınladım.

Raf Kodu her kitap için ayrı olacağına göre Raf Kodu esasına dayanarak kitap dağıtımının bir sakıncası olmayacağını düşünüyorum.

Evet Dermirbaş numarasına göre de verilebilir tabii ki değişiklik yapılırsa. Ancak Demirbaş No konusunda da herkes farklı bir kriter kullanıyor. Yine sorunlara neden olacaktır. Örneğin biz tek numaradan oluşan demirbaş numaraları kullanıyoruz ama farklı şekilde kriter kullanarak demirbaş numarası da verenler var. Kısacası sadecedemirbaş numarasına göre kitap dağıtımının bir başkası için Raf Koduna göre dağıtım istemesine neden olacaktır diye düşünüyorum.

garuntuma

Üyecik
bu bölümde arkadaşlar kitapların tam listesini alamıyorum diyor. Ben bunu şöyle yaptım.
Hiç kitap vermeden kitap listesini yazdırı tıkladım. Açılan yazdırma sayfasından kaydeti tıkladım ve ilk listeyi kaydettim.
Sonra istediğim zaman yine yazdıra girerek bu sefer aç tıklatıp ilk halini açıp yazdırdım. Hocam program ŞAHANE.

"kÜTÜPHANE PROGRAMINI BAŞKA BİLGİSAYARDA KURUP KAYDETTİĞİM LİSTEYİ YAZDIRDIM. db kopyalamadan.
dikkat! bu olay prog. yedeğini almıyor. istediğin zaman sadece listeyi alabiliyorsun.
pf3 olarak kaydediyor. Bu listeyi saklamak lazım

Durum
Konu mesaj gönderimine kapalı.