• Merhaba Ziyaretçi.
    "Yapay Zeka Objektif " Fotoğraf Yarışması başladı. İlgili konuya  BURADAN  ulaşabilirsiniz. Sizi de bu yarışmada görmek isteriz...

Kütüphane programı Sorunu

Durum
Konu mesaj gönderimine kapalı.

YoRuMSuZ

Biz işimize bakalım...
Hocam üye numaralarının önüne 0 (sıfır) ekleyerek 4 karakter olarak girin. Örneğin 600 numaralı üye 0600, 3 numaralı üye 0003 ...

andelibim

Üyecik
sayın Admin kütüphane progamı için teşekkürler.
Yalnız veritabanını yedekledim şifresini de aldım. İlerde diyelimki sorun oldu programı yeniden yüklemek zorunda kaldım, bu durumda yedeklediğim veriyi nasıl programa yükleyeceğim, yardımınız için şimdiden teşekkürler.

YoRuMSuZ

Biz işimize bakalım...
Yedekleme yaptığınızda, programın kurulu olduğu dizinde "Yedek" adında bir klasör ve bu klasörün içinde veritabanı yedeği oluşur. "Yedek" klasöründe oluşan veritabanı dosyasını, programı kurduğunuz dizindeki aynı adlı dosya ile değiştirirseniz verilerinizi aynı şekilde kullanabilirsiniz.

tarik2731

Üyecik
slm her ihtimale karşın veritabanının yedeğini yapmak istedim açarken parola istiyor parola nedir yardımcı olursanız teşekkür ederim.

slm veritabanı parolası nedir?yedekleme yapamıyorum şimdiden teşekkürler

YoRuMSuZ

Biz işimize bakalım...
Her ihtimale karşı istediğiniz zaman veritabanını yedekleyebilirsiniz. Bu işlem için veritabanı şifresini bilmeniz gerekmiyor.

Programı kullanmakla veritabanı şifresini bilmek birbirinden bağımsızdır. Programı indirmek isteyen kullanıcılar bu durumda sanki program şifreliymiş gibi bir ikilemde kalabilirler.

Programın veritabanına şifre vermenin tek amacı acemi kullanıcıların veritabanına zarar vermelerini ve programın çalışmaz hale gelmesini önlemektir.

Kaldı ki, program veritabanını ilgili bölüme yazdım bir göz atmak zahmetine katlanınız.

Program ile ilgili olrak veritabanı tarafından kesinlikle yardım yapılmaz. Programla ilgili genel sorunları burada paylaşabilirsiniz. Ancak veritabanı şifresi falan tarzı lütfen talepte bulunmayınız. Sonuç itibari ile ücretsiz olarak kullanıcıların hizmetine sunulmuş bir program ve elimden geldiiğince destekte bulunmaya çalışıyorum. Programa veriler arayüzden girilir veritabanından veri giremezsiniz.

Üstelik program menülerini ve kullanımını mümkün olan en basit seviyede tutarken, işlevselliği en yüksek düzeyde tuttuk.

Not: Bu konuyu kilitliyorum. Lütfen programla ilgili sorunlarınız program başlığı altına yazınız.

Durum
Konu mesaj gönderimine kapalı.