• Merhaba Ziyaretçi.
    "Yapay Zeka Objektif " Fotoğraf Yarışması başladı. İlgili konuya  BURADAN  ulaşabilirsiniz. Sizi de bu yarışmada görmek isteriz...

sınıf kütüphane 1.2 programı

karaaga

Üyecik
Değerli forum sahibi yıllar önce sınıf kütüphane 1.1 programı kullandım. Okul değiştirince eski programı yeni okulumda kullanmaya başladı. Fakat bir alanda ancak 999 kitap girilebiliyor. Şöyle ki : 850/999 1000 ve üstünü yazamıyorum. 1.2 olan programı indirmek istiyorum başaramadım. Belki onda bu sorun giderilmiştir. mail adresime gönderirseniz beni büyük bir yükten kurtarmış olacaksınız. İlginize şimdiden teşekkürler.

Spam mesaj eşleşmeleri:
Eşleşen spam tetikleyici günlüğü bulunamadı.
 

YoRuMSuZ

Biz işimize bakalım...
Merhaba @karaaga hocam,
Maalesef programın kaynak kodlarını kaybettim, dolayısıyla program üzerinde değişiklik yapamıyorum. Program kodlarını da AsPack diye bir programla sıkıştırdığım için indirme sırasında tarayıcı virüs uyarısı verebilir ama program temizdir.

Yanlı anlamadıysam/hatırlamıyorsam raf kodu şöyle idi. Örnek: 220/001 - 220/002 .... şeklinde devam etmesi gerekiyor. Bu da demektir ki her raf kodu için 999 kitap. Bu algoritma ile 1 milyona yakın kitap girişi yapılabilir. Bu da bir okul için fazlasıyla yeterli demektir. İstersniz Okul Kütüphane 1.1 programını da kullanabilirsiniz.

Tam olarak Okul kütüphane ile Sınıf kütüphane programlarının farklılarını hatırlamıyorum maalesef hocam. Arşivime ve diğer siteme baktım Okul Kütüphane programının 1.2 sürümünü bulamadım.
 

karaaga

Üyecik
Değerli forum sahibi , okul kütüphanesinde kullanıyorum. okul kütüphanesini dewey 10 sistemine göre düzenledim . Yabancı romanlar 990 a geldi. haliyle 1000 ve üzerini de devam etmem gerekiyor. Sorunum budur. 850/ yabancı romanlar verdiğim alan kodu 850/999 dan sonra kalacağım .
 

YoRuMSuZ

Biz işimize bakalım...
Hocam programa gireceğiniz sayı neredeyse 1 milyona ulaşıyor ama sizin ihtiyaç duyduğunuz format sanırım farklı. Alternatif bir program bilmiyorum ama muhakkak vardır.
 
Top