Kaynak ikonu

Sınıf Kütüphane (Yeni Versiyon) 1.2

hocam ücretli bir programa geçişte ben bu programa yaptığım kayıtları nasıl taşıyablirim acaba?
Teşekkürler
Yorumsuz hocam bir konu daha vardı.
üyelerdeki kitaplar bölümünde listeleme yaparken sütünlar TÜRÜ bölümünü de nasıl ekleyebiliriz ya da ekleyebilir misiniz? ben "TÜRÜ" bölümüne kitabın dolap numarasını yazdım. kontrol yaparken çocuk kitabı geri verdim deyince kitabın hangi dolapta olduğunu oradan bakıp "hadi o dolapta olması gerekiyor bul getir diyorum" Şu anki çözümüm kitapların isimlerinin sonuna 88, 89,...gibi dlap nunaralarını yazmak oldu.Bir sütun halinde olsa daha iyi olur sanırın adını da türü değil dolap no yaparız. ya da ayrıca dolap nu eklerseniz. Tabi şu anki kayıtlar yeni duruma nasıl aktarılacak.

Hocam program yapmak , düzenlemek zor sizi anlıyorum. ben bunları programın dah işler hale gelmesi için istiyorum. Yapabilirseniz ne mutlu bize.

Hocam bir de çift kayıt durumu vardı.program iki defa açılınca yapar demiştiniz. programın çift açılmasını ya da çift kayıt oluşturmasını engelleyici bir öneriniz var mı?

YoRuMSuZ

Biz işimize bakalım...
Hocam maalesef kodlara bakmadım. Son bir yıldır kod yazmadığım için hakimiyetim de eskisi gibi değil zaten. Mükerrer kayıt olduğunda İstatistikler bölümündeki butonların altında aslında gizli bir bölüm var. Maus imlecini gezdirirken farkedebilirsiniz. Bu alana tıkpayıp 1 yazarsanız bir buton daha aktif oluyor.

Gizleme nedenim hata yapılmasının önüne geçmek ve hata olduğunda düzeltebilmek içindi... Öğrencilerin de kullandığını varsayarsak programı bu gerekliydi.

Buradan çift kayıtları silebiliyordunuz hatırladığım kadarı ile. Şu an bende kurulu olmadığı için kontrol edemiyorum.

hocam iyi akşamlar
Ben sizi yine rahatsız edeceğim. Bizim çift kayıt durumunu bir türlü düzeltemedik. 1.2 yi kurdum yine aynı. kitabı geri al diiyoruz ekrandan kitap bilgileri gitmiyor. ama aslında kitap listesine almış fakat üyelerdeki listede de duruyor. Programdan çıkıp tekrar gidiğimizde kitabı alıyor ama bir bakıyoruz. kitap listesinde ayını bilgilerle birden fazla kitap var. Tek tek konntrol etmekten yoruldum yardıma ihtiyacım var. Başka bir programa da geçmek istemedim.

Bir de programa çocuklar birden fazla tıkladığında internet sayfası gibi üçtane dört tane açılıyor

Bir de programı geliştirmeyi düşünür müsünüz?
1- Aynı bilgilerle kaydolan kitapları kitap listesi tanısa mesela)
2-Bir bölümü incelerken örneğin üyelerdeki kitaplar Üye numarasına göre veya aldığı tarihe göre sırala dediğimimzde sıralama yapıyor. O bölümden çıkıp tekrar geri geldiğimizde sıralama bozuluyor. Buna bir çözüm olabilir mi?
3-Kitap iade süresini kısa tutunca örneğin on beşgün süre dolunca kırmızıya geçiyor. buraya kadar güzel . Geri al dediğimizde geri almıyor Daha önce bahsettiğim sorun meydana geliyor.
.
YARDIMLARINIZI BEKLİYORUZ.

YoRuMSuZ

Biz işimize bakalım...
Aslında programın kodları o kadar eski ki, Win Me döneminde yazmıştım. Dolayısıyla yeniliklere ayak uyduramadı program. umarım bir zaman bulup yeni işletim sistemlerine göre tekrar düzenleyip derleyebilirim programı. Şu an itibari ile mevcut durumdan ötesini maalesef vaat edemiyorum.

Hocam iyi akşamlar
Cevabınızı okudum. Vaktinizin olmadığını anlatmaya çalışmışsınız sanırım. Ben umutlu olmak istiyorum. Güzel haberlerinizi bekliyorum. Sizi bu sayfalardan takip edeceğim İşlerinizde kolaylıklar dilerim
Milas Muğladan ssaygı ve selamlar

Hocam sizi tekrar rahatsı ediyorum kütüphane programıyla ilgili sorun devam ediyor. (
Bizim çift kayıt durumunu bir türlü düzeltemedik. 1.2 yi kurdum yine aynı. kitabı geri al diiyoruz ekrandan kitap bilgileri gitmiyor. ama aslında kitap listesine almış fakat üyelerdeki listede de duruyor. Programdan çıkıp tekrar gidiğimizde kitabı alıyor ama bir bakıyoruz. kitap listesinde ayını bilgilerle birden fazla kitap var. Tek tek konntrol etmekten yoruldum yardıma ihtiyacım var) rogram uzun süre açık kaldığında da hata veriyor. Kodları yenileme imlanınız oldu mu acaba?

YoRuMSuZ

Biz işimize bakalım...
Hocam sizi tekrar rahatsı ediyorum kütüphane programıyla ilgili sorun devam ediyor. (
Bizim çift kayıt durumunu bir türlü düzeltemedik. 1.2 yi kurdum yine aynı. kitabı geri al diiyoruz ekrandan kitap bilgileri gitmiyor. ama aslında kitap listesine almış fakat üyelerdeki listede de duruyor. Programdan çıkıp tekrar gidiğimizde kitabı alıyor ama bir bakıyoruz. kitap listesinde ayını bilgilerle birden fazla kitap var. Tek tek konntrol etmekten yoruldum yardıma ihtiyacım var) rogram uzun süre açık kaldığında da hata veriyor. Kodları yenileme imlanınız oldu mu acaba?
Hocam inanın kodlara hakimiyetimi kaybettim, çünkü uzun süredir kod yazmıyorum. Maalesef bakamadım kodlara. Eğer sorun yaratıyorsa kullanmamanız daha yerinde olacaktır.

Ama hatalı kayıtları silmek için İstatistik menüsünde gizli bölüm vardı. Fareyi butonların altında gezdirirseniz yazılabielcek bir alan vardır. O alana 1 yazın yeni bir buton gözükür. Extra oluşan kayıtları buradan silebilirsiniz.

crazy_vefa

Üyecik

Hepsi aynı dosyalar hocam, şimdi bende 1500 kitaplık bir veritabanı vardı, alan kodu vardı o listede, eski versiyon.

Sonra yeni 1.2 versiyonu kurdum eski listeden de AlanKodu sütununu sildim ve soldaki tablolardan da demo veritabanındakilerle aynı şekilde bıraktım.

Kitabı veriyor, listeyi gösteriyor, her şey yerli yerinde fakat kitabı geri almıyor. İki üç kere basınca aynı veriyi tekrar yazıyor kitaptan on tane falan oluyor. Demo veritabanından denedik sildi fakat sizin elimizdeki veritabanını uydurabilir misiniz çok zor durumdayız 1500 kitap var 3500 daha ekleyeceğiz o yüzden zahmet olacak.

Şimdiden teşekkürler.

YoRuMSuZ

Biz işimize bakalım...
Hocam size veritabanı şifresini vereyim, sorunsuz olan ile veritabanını eşletirerek düzenleyin. Hafta sonundan önce bakma şansım yok.

Vt şifresi: kutuphane10