• Merhaba Ziyaretçi.
    "Yapay Zeka Objektif " Fotoğraf Yarışması başladı. İlgili konuya  BURADAN  ulaşabilirsiniz. Sizi de bu yarışmada görmek isteriz...
Kaynak ikonu

Okul Kütüphane (Eğitim - Kurumlar) 1.1

YoRuMSuZ

Biz işimize bakalım...
Verileri program arayüzünden girmenizi öneririm. Demek ki bir yerde hata yapıyorsunuz. Yoksa direkt veritabanına da giriş yapılabilir ama tavsiye etmiyorum.

Eslivya

Üyecik
590 kitabı excele kaydetmişim yaa direk veritabanına girebilirsem çok iyi olacak. Bir de işin garibi, program arayüzündeki kayıtlar C:\Program Files (x86)\Okul Kütüphane dizini içindeki veritabanıyla aynı değil. Yaptığım eklemeler hangi veritabanına kaydediliyor acaba? Boşuna veri girişi yapmayayım. Kitap alışverişinde sorunla karşılaşmayayım sonra?

temenni

Üyecik
İlginiz için teşekkür ederim..Ben bu programı Yüksekokulumuzun yeni oluşturulmaya çalışılan kütüphanesinde kullanacağım. Veri girişlerimi yaptım öğrenci kitap alışverişimde sorun yaşamıyorum ama burada belirttiğim gibi öğretmen üye kayıtlarında sorunum var.

YoRuMSuZ

Biz işimize bakalım...
Zaman bulduğumda bakarım programa. Şu an kurulu değil ve harici HDD ye kopyalamıştım kaynak kodlarını. Uzun zaman önce okulumuz için yazmıştım sorunsuz kullanmıştık. Hata varsa elbette düzeltilmesi gerekir.

YoRuMSuZ

Biz işimize bakalım...
590 kitabı excele kaydetmişim yaa direk veritabanına girebilirsem çok iyi olacak. Bir de işin garibi, program arayüzündeki kayıtlar C:\Program Files (x86)\Okul Kütüphane dizini içindeki veritabanıyla aynı değil. Yaptığım eklemeler hangi veritabanına kaydediliyor acaba? Boşuna veri girişi yapmayayım. Kitap alışverişinde sorunla karşılaşmayayım sonra?
Siz Win 7 de yine program files klasöründekine bakın hocam.

Eslivya

Üyecik
Program Files'te okul kütüphane dosyası yok hocam x86 da var. Zaten girişleri tek tek yeniden yazdım, sağolun yine de program oldukça kullanışlı. Bir öğrencinin okuduğu tüm kitaplar da listelenebilseydi çok daha iyi olurdu tabi ama bu özelliği eklemenizi beklemiyorum. Mesajlarınızdan anladığım kadarıyla uzun zaman önce yazdınız, unutmanız gayet normal :)

YoRuMSuZ

Biz işimize bakalım...
Bu özelliği sınıf kütüphane programına eklemiştim hocam. Okul kütüphaneleri artık idari programlarla entegre olan kütüphane programı kullandıkları için ben de programı güncellemeyi uzun süre önce bırakmıştım.

h_yiğit

Üyecik
program için çok teşekkür ederim. işimize çok yarayacak çok kullanışlı. bu programa sınıf kütüphane programındaki "öğrenci/okuduğu kitaplar" bölümünü de ekleyebilir misiniz? Gerçekten bir çok kişinin sorununu çözmüş olursunuz. Sınıf kütüphane programını sonradan farkettim bilsem onu kurardım ama artık çok geç çünkü üye ve kitap listesini okul kütüphane programına girdik. ilgilenirseniz çok memnun olurum. şimdiden teşekkürler.

YoRuMSuZ

Biz işimize bakalım...
Okul kütüphane programını geliştirmeyi düşünmüyorum hocam.

Eğer sınıfta kullanacaksanız kesinlikle "Sınıf Kütüphane Programı" nı tavsiye ediyorum. Kayıtları tek tek girmek zor olursa her iki programın da veritabanı şifresi "kutuphane10" (tırnaklar olmadan)

Her iki veritabanını da access ile açıp ilgili alanları kopyalayabilirsiniz.