Kaynak ikonu

Okul Kütüphane (Eğitim - Kurumlar) 1.1

YoRuMSuZ

Biz işimize bakalım...
Bu özelliği Sınıf kütüphane Programına ekledik ancak Okul kütüphane Programı bu şekilde kaldı hocam. Kayıtların çok olacağı düşüncesiyle veritabanını fazla yormamak adına eklemedim.

skaba

Üyecik
hocam okullar için hazırlamış olduğunuz bu program çok kullanışlı elinize sağlık ama şu kayıt girişini 123/1234 şeklinde ya da 12/1234 şeklinde düzenleyebilirseniz sevinirim. çünkü kitap sayısı oldukça fazla ve biz gruplandıramıyoruz. bu konuda sizden özel ricada bulunuyoruz. bize yardımcı olursanız seviniriz. iyi çalışmalar

YoRuMSuZ

Biz işimize bakalım...
Maalesef bu alanın kullanım formatı bu şekilde hocam. Zaten kütüphanelerde bu format kullanılıyor.

Bu şekilde 999 x 999 kitap kaydedebilirsiniz programa. Ancak 10 000'den fazla kitap kaydetmenizi önermiyorum program 10 binden sonra yavaş çalışabilir. Access veritabanı kullandığımız için çok fazla yüke dayanmayabilir.

YoRuMSuZ

Biz işimize bakalım...
Aşağıdaki linkten ilgili dosyayı indirebilirsiniz.

Excelden Al, dosyayı indiriniz.

Kısaca kullanımından bahsedeyim. İçerisinde data.mdb ve Kitap1.xls dosyaları da mevcut. Örnek olarak excel dosyasının nasıl doldurulduğunu inceleyin ve aynı formatta excel dosyanızı hazırlayın.

Daha sonra ExceldenAl adlı programı çalıştırıp satır-sütun sayılarını giri bu dosyayı seçin.

Son olarak oluşan data.mdb dosyasının içeriğini manuel olarak kopyalayıp programın kullandığı data.mdb içeriğindeki Liste adlı tabloya yapıştırmanız lazım.

Arabirim programını kendi ihtiyacım için yazdığım için kullanımında zorluk çekebilirsiniz.

adem002

Üyecik
data.mdb dosyasını oluşturdum ancak içeriğini programın kullandığı liste adlı tabloya aktaramadım. Kopyalayıp yapıştırmayı da, dışarıdan veri alma şeklinde almayı da denedim bir türlü olmadı. Biliyorum belki forumda aynı şeyleri tekrar tekrar sorup duruyoruz ama çok uğraştım baktım olmadı size sorayım dedim. (bu arada bütün forumu araştırdım, yeterli bilgi bulamaım) Yardımcı olursanız sevinirim. zamanınınız yoksa da canınız sağolsun.

YoRuMSuZ

Biz işimize bakalım...
Söylediğim gibi hocam arabirim programını sadece kendi ihtiyacım için yazmıştım. Programın kullandığı data.mdb adlı dosyanın şifresi kutuphane10

Hazırladığınız data.mdb yi açın ve tüm verileri kopyalayın. Daha sonra programın kullandığı data.mbd yi şifresini girerrek açın ve "liste" adlı tablonun içine bu kopyaladıklarınızı yapıştırın.

Eğer halledemezseniz doldurulmuş excel dosyanızı veya hazırladığınız dada.mdb adlı dosyayı cerezforum[at]hotmail.com adresine iletin. 1.2 versiyonuna göre hazırlayıp size iletirim.

musti168

Üyecik
öncelikle emeğiniz için çok teşekkür ederim hocam. biz ODTÜ KÖPRÜ grubu olarak Adıyaman'a bir kütüphane kuruyoruz ve oraya götüreceğimiz kitapları programa kaydetmeye başladık. tüm yorumları tek tek taradım. tüm sorunların çözümlerini okudum. inş ekstra bir sorun çıkmaz :D iyi çalışmalar...