Kaynak ikonu

Okul Kütüphane (Eğitim - Kurumlar) 1.1

temenni

Üyecik
merhaba,
öğretmen üye kayıtlarını yapıyorum format beş basamaklı.Girişleri yapaken sorun yok ama öğretmen üyeye kitap vermek için üye no yazmaya kalktığımda yani üye numarası 00025 olan öğretmene kitap vermek istediğimde üye no kısmına hangi rakamı girersem gireyim "Aradığınız üye ile ilgili kayıt bulunamadı" şeklinde uyarı veriyor. Ben "0" yazmayı denesemde "2" yazmayı denesemde sonuç aynı. "1" den "9"a kadar üye girerseniz sorun yok ama benim öğretmen üye sayım "9" la sınırlı değil. İlgilenirseniz sevinirim.

Eslivya

Üyecik
Merhabalar. Bu program veritabanı olarak hangi dizini kullanıyor yahu. Bi türlü exceldeki kayıtlarımı programa aktaramadım. Programı açıp bakıyorum başka kayıtlar var, program dosyaları dizini içindeki data dosyasında farklı kayıtlar var. Yardımcı olursanız çok sevinirim...

YoRuMSuZ

Biz işimize bakalım...
.mdb (Microsoft Aceess) dosyasında tutuluyor kayıtlar. Programın kurulu olduğu dizindeki ilgili dosyayı açıp içine kayıtları ekleyebilirsiniz ancak alanları kesinlikle değiştirmemeniz gerek.

YoRuMSuZ

Biz işimize bakalım...
merhaba,
öğretmen üye kayıtlarını yapıyorum format beş basamaklı.Girişleri yapaken sorun yok ama öğretmen üyeye kitap vermek için üye no yazmaya kalktığımda yani üye numarası 00025 olan öğretmene kitap vermek istediğimde üye no kısmına hangi rakamı girersem gireyim "Aradığınız üye ile ilgili kayıt bulunamadı" şeklinde uyarı veriyor. Ben "0" yazmayı denesemde "2" yazmayı denesemde sonuç aynı. "1" den "9"a kadar üye girerseniz sorun yok ama benim öğretmen üye sayım "9" la sınırlı değil. İlgilenirseniz sevinirim.
Test edip sorunu yazarım hocam uzun süre oldu programı yazalı ve artık okul kütüphanelerinde paket yazılımdan çıkan program kullanıldığı için ben de programla ilgilenmeyi bırakıp "Sınıf Kütüphane" programını geliştirmeye başlamıştım.

Eslivya

Üyecik
Programın kullandığı dizin c/program dosyaları/okul kütüphane içindeki mdb dosyası değil mi? Windows 7 de tam hatırlamıyorum ama klasörün tam adı program dosyaları mıydı artık neyse şuan başka bilgisayardan yazıyorum. Yani sonuçta programın kullandığı dizin, program files içindedir öyle değil mi.. Ama ben programı çalıştırıp bi kayıt eklediğimde o bile bu dizindeki mdb dosyasının içindeki liste tablosunda görünmüyor. kütüphane programının 1.1 versiyonunu kullanıyorum. Sebebini bir türlü anlayamadım.

Eslivya

Üyecik
Ve ben bu mdb dosyasının içeriğini değiştirdikten sonra programı çalıştırdığımda kitap listesi bomboş duruyor, yeni kitap ekle butonu da çalışmıyor. Ne garip bi hata bu yaa.