• Merhaba Ziyaretçi.
    "Minimalist Fotoğraflar" konulu yarışmamız başladı. İlgili konuya BURADAN ulaşabilirsiniz. Sizi de yarışmada görmek istiyoruz...

Ayın Konuğu felsefe_mi

hayırlı olsun öğretmenim :)tebrikler
ben öğretmen olduğunu bilmiyordum :Döğretmenler konusunu açtığımda ilginden anlamalıydım esasında :D
şimdi anladımki seni hiç tanımıyorum :)biraz kendini tanıtırmısın benim gibi tanımayanlara :)şimdiden teşekkür ederim öğretmenim :)

Hepsine bakamadım ama gördüğüm kadarıyla hiçte savuşturan cevaplar vermemişsin, Teşekkürler sabrın ve terlemeyi göze aldığın için :)))

Benim merak ettiğim bişey var, felsefeciler "herkesten farklı olmalıyım" gibi bir düşünce taşırlar mı? Bahsettiğim, doğal farklılık değil de zoraki farklılık :)

canımmm benimm hayırlı uğurlu olsun koltuğun..
adettendir kolaylıklar diliyorum ama çok pis terleyeceğini sende biliyosundur.. :D

heyecan yaptım sen olunca.. :D

lafı uzatmadan.. :P

Adana'nın neresindensin hemşeri sayılırız 3 saatçik mesafenin lafı mı olur dimi.. :P

merak ettiğim ama cevabını alamadığım bişey bu da..
felsefeciler parmaklarına değişik yüzükler takarlar.. :) bana denk gelenlerden gördüğümden yola çıkarak kuruyorum bu cümleye.. :) bunların anlamı var deyip oturttular hep yerime beni.. hala gıcıklığım vardır onlara karşı.. :P
e bu beni tatmin etmedi ki cevap değil geçiştirme başından savma olarak algıladım .. o yüzden hala meraktayımdır niye diye..
neyse .. :)
sende takar mısın değişik yüzükler.. gerçekten bi anlamı olabilir mi..
ya da sence bunun niyesi ne olabilir.. :D

delilikleri olan ,yerinde duramayan,kıpır kıpır birini görüyorum sende..
bu yönlerine etrafındakilerin yorumu ne vazgeç artık sundan dedikleri oluyo mu.. :) ( bu günlerde karşılaştıklarımdan esinlenerekten soruyorum.. :)

beni tarif etsene azcık.. ordan bakınca nasıl bi görüntü sergiliyorum.. :P bunu da hiç bi konuğa sormadım bak sana özel.. :D

bi kaç soracağım soruyu diğer arkadaşlar sormuşlar okudum cevabımı aldım.. :)

şimdilik ilk etapta elimdekiler bunlar.. yeniden görüşmek üzere.. :)

@felsefe_mi hayırlı olsun koltuğun,

Her öğretmenin unutmadığı bir öğrencisi olur sanırım ya da tebessüm ile hatırladığı anısı; sizin de böyle bir anınız var mı? Anlatabilir misiniz?

Çok zeki öğrencileriniz var mı? Hayat görüşü yaşından olgun olan. Var ise, öğrencinin size sorduğu bir soruyu hatırlıyor musunuz?

Ve son olarak;

Benim hakkımda ki düşüncelerini alabilir miyim?

Yeniden geleceğim =)

Düzenleyen yönetici:
Ben pek öyle süslü ve iltifat cümleler kuramam sanal ortamda ama hak edenede hakkını vermek gerekli sanaldada olsa tanıdık tanımadık demeden üye ayırımı yapmadan herkese eşit ve anlamlı yorumlar yapan 3-5 üyeden birisi olduğunuz için hakikaten size teşekkür etmek istiyorum..ayrıca sizle meslektaş olmaktan grur duyduğumu söylemeden geçemeyeceğim..

gelelim çalışmadığınız yerden gelecek soruya:
;;)felse_mi Ouokl ! nasıl yorumlar?

Tebrikler ve kolay gelsin felsefe_mi ( :

Bu akşam burdan çıkamayacaksın gibii :D

*

Hayatı betimlemeni istiyorum bende.. Mümkün müdür ?:D

hayırlı olsun öğretmenim :)tebrikler
ben öğretmen olduğunu bilmiyordum :Döğretmenler konusunu açtığımda ilginden anlamalıydım esasında :D
şimdi anladımki seni hiç tanımıyorum :)biraz kendini tanıtırmısın benim gibi tanımayanlara :)şimdiden teşekkür ederim öğretmenim :)

Evet öğretmenim konudan anlaşılmaz çünkü kimse kendi mesleğiyle esprili yapılmasından hoşlanmaz ama biz kendimizle de dalga geçmeyi biliriz ;;)
Kendimden kısaca bahsedersem Evsiz, mutlu, çocuksuz :P Ayakkabı numarama kadar sorular soruldu :) Yavaş yavaş tanıtıyoruz işte :) Adanalıyım. 27.5 :P yaşındayım

canımmm benimm hayırlı uğurlu olsun koltuğun..
adettendir kolaylıklar diliyorum ama çok pis terleyeceğini sende biliyosundur.. :D

heyecan yaptım sen olunca.. :D

lafı uzatmadan.. :P

Adana'nın neresindensin hemşeri sayılırız 3 saatçik mesafenin lafı mı olur dimi.. :P

merak ettiğim ama cevabını alamadığım bişey bu da..
felsefeciler parmaklarına değişik yüzükler takarlar.. :) bana denk gelenlerden gördüğümden yola çıkarak kuruyorum bu cümleye.. :) bunların anlamı var deyip oturttular hep yerime beni.. hala gıcıklığım vardır onlara karşı.. :P
e bu beni tatmin etmedi ki cevap değil geçiştirme başından savma olarak algıladım .. o yüzden hala meraktayımdır niye diye..
neyse .. :)
sende takar mısın değişik yüzükler.. gerçekten bi anlamı olabilir mi..
ya da sence bunun niyesi ne olabilir.. :D

delilikleri olan ,yerinde duramayan,kıpır kıpır birini görüyorum sende..
bu yönlerine etrafındakilerin yorumu ne vazgeç artık sundan dedikleri oluyo mu.. :) ( bu günlerde karşılaştıklarımdan esinlenerekten soruyorum.. :)

beni tarif etsene azcık.. ordan bakınca nasıl bi görüntü sergiliyorum.. :P bunu da hiç bi konuğa sormadım bak sana özel.. :D

bi kaç soracağım soruyu diğer arkadaşlar sormuşlar okudum cevabımı aldım.. :)

şimdilik ilk etapta elimdekiler bunlar.. yeniden görüşmek üzere.. :)

Adettendir teşekkür ediyorum :) Adana'nın çukurova ilçesindenim.
Açıkçası öyle değişik yüzükler takan hiç arkadaşım olmadı. Onlar sanırım genellikle şu kendilerine medyum veya falcı diyenlerin tarzı. Anlamı olması konusunda da... Sonuçta her şeyin bir anlamı vardır :) Anneden sana bir yüzük bile kalsa anlam içerir ama cidden çevremde enteresan yüzük takan felsefeci görmedim. Takanlar sana denk gelmiş demek ki :)
Deliliklerim vardır :) Ergenken çok asiydim ama duruldum :) Çevremi tedirgin edecek veya çevremi zarara sokacak deliliklerim olmadığı için pek öyle kimseden vazgeç artık gibi bir cümle duymadım. Varsa bir yanlışım hep kendimedir aslında.
Seni tarif etsem... Senle bir şeyi bir türlü denk getiremedik :D Anladın sen onu ;;) Sana da bakınca kıpır kıpır bir insan görüyorum.
Eğlenceli insanları hep sevmişimdir.
Sahra eğlenceli bir insandır.
O halde Sahrayı seviyorum :)

DARISI BAŞIMIZA::D hayırlı olsun

Teşekkürler. Ne diyelim amin :)

Hepsine bakamadım ama gördüğüm kadarıyla hiçte savuşturan cevaplar vermemişsin, Teşekkürler sabrın ve terlemeyi göze aldığın için :)))

Benim merak ettiğim bişey var, felsefeciler "herkesten farklı olmalıyım" gibi bir düşünce taşırlar mı? Bahsettiğim, doğal farklılık değil de zoraki farklılık :)

Başbakanımızdan çok önce bize marjinal etiketi yapışmıştı :) O yüzden bu söz bize pek dokunmadı :)
Dediğin tipte insanlar oluyor. Ama bölüme giren çömezlerde daha fazla böyle bir vaka görülüyor. Çünkü özellikle bizim toplumumuzda felsefe dediğin an ya delilerin uğraşı ya da ateistlerin uğraşı olduğu gibi yanlış bir kanı var. Mesela üniversiteye girdiğim de ilk derste hoca bize çevrenizin tepkisi ne oldu bu bölümü kazanınca demişti. İnan ki koca sınıfta 3 farklı cevap çıktı... "Delirirsin, ateist olursun, boş boş konuşursun"... Çok sinirlenmişti hoca ama toplumun gözünde maalesef felsefe böyle anılıyor :(
Herkesten farklı olacağım kaygısı içinde olanlar genelde dediğim gibi felsefe bölümünü kazanıp gelen çömezlerdir veya 2 tane Nietzsche okudum diye kendini Sokrates sananlardır... Gerçekten felsefeyle uğraşanda, böyle bir kaygı sezmedim...

@felsefe_mi hayırlı olsun koltuğun,

Her öğretmenin unutmadığı bir öğrencisi olur sanırım ya da tebessüm ile hatırladığı anısı; sizin de böyle bir anınız var mı? Anlatabilir misiniz?

Çok zeki öğrencileriniz var mı? Hayat görüşü yaşından olgun olan. Var ise, öğrencinin size sorduğu bir soruyu hatırlıyor musunuz?

Ve son olarak;

Benim hakkımda ki düşüncelerini alabilir miyim?

Yeniden geleceğim =)

Teşekkür ederim.
Mesleğimin henüz çok başında olduğum için (2 sene) "Şu öğrencim de neydi be" diyebileceğim bir öğrencim olmadı henüz... Olduysa da bunu sanırım yıllar sonra diğer öğrencileri tanıdıkça diyebilirim. Ama ilk görev yerleri hiç unutulmaz derler. O yüzden şuan hepsinin yeri bende çok ayrıdır. Hatta sınıfta söylemiştim. Yıllar geçer siz belki unutursunuz adımı sanımı ama ben sizi unutmam :) İlk öğretmenlik deneyimim hepsi ve ilk öğrencilerim.
Ama bu sene mezun ettiğimiz 12. sınıfların yeri sanırım çok çok ayrı olacak :) Çok eğlendim o sınıfta ve hepsi cidden süper gençlerdi.

Çok zeki süper zeka boyutunda öğrencim yok ama zeki olup aklını başka şeye kullanan 2 öğrencim mevcut :) Aslında yaşından olgun mu desem veya türü tek olan öğrenci mi desem bilemem ama 1 tane öğrencim var ki aşırı temiz ve saf. Tüm sınıf kopya çekip 100 alırken, ben kopya çekmem deyip 50 alıyor :) Bu yaşından olgun davranış mı yoksa temizliği, saflığı, güzel ahlakı mı yorumu sana bırakıyorum :)

Senin hakkında şuan bir şey demem pek doğru olmaz. Çünkü cidden tanımıyorum. Foruma hızlı giriş yaptın ama ondan sonra pek görünmedin. Bu sorunu çok daha sonra cevaplayabilirim :)

Düzenleyen yönetici:
Ben pek öyle süslü ve iltifat cümleler kuramam sanal ortamda ama hak edenede hakkını vermek gerekli sanaldada olsa tanıdık tanımadık demeden üye ayırımı yapmadan herkese eşit ve anlamlı yorumlar yapan 3-5 üyeden birisi olduğunuz için hakikaten size teşekkür etmek istiyorum..ayrıca sizle meslektaş olmaktan grur duyduğumu söylemeden geçemeyeceğim..

gelelim çalışmadığınız yerden gelecek soruya:
;;)felse_mi Ouokl ! nasıl yorumlar?

Çok teşekkür ediyorum :) Bende zaten süsten arınmış, sade cümlelerden yanayım her zaman. Meslektaş olduğumuza sevindim. :)
Ama soruyu anlamadım? :(

Tebrikler ve kolay gelsin felsefe_mi ( :

Bu akşam burdan çıkamayacaksın gibii :D

*

Hayatı betimlemeni istiyorum bende.. Mümkün müdür ?:D

Teşekkür ediyorum :) Bana da buradan çıkamayacağım gibi bir his uyandı :)
Betimlemek bizim işimiz :P (der edebiyatçılar) Mümkündür tabii ki...
"Hayatı olduğu gibi karşılamazsan, iliklemez önünü asla karşında :)" sözüne kesinlikle imzamı atarım :) Kimilerinin dertlerini çok abarttığını düşünüyorum. Hep hayat onlara çelme takmıştır, hep hayat onlara kazık atmıştır, hep yenilmişlerdir vesaire... Hayat durduğu yerde bize ne yapabilir ki? Hayatı akışkan evren içinde bir nesne gibi görürüm. Doğumunuzdan itibaren o kalıbı alırsınız ve size biçilmiş ömür içerisinde o kalıba istediğiniz şekli siz verirsiniz. Eğer sürekli kazık yiyorsanız bunu hayata bağlamayın derim. Kendi saflığınıza veya çömezliğinize bağlayın. Yani kendimizi değiştirmediğimiz sürece, hayatın durduğu yerde değişmesini beklemek komik geliyor bana. Şekli veren biziz sonuçta ona. Yaptığımız iyi şeyleri popomuz havalanıp ben yaptım demeyi biliriz de en ufak başarısızlıkta "Ah be hayat bir gülmedin bana" diye niye bağlarız arabeske bağlarız anlamış değilim :) Sanırım bu da psikolojinin "savunma mekanizması" diye açıkladığı şeye girse gerek :P

Kıssadan hisse :P Hayatınızı yaşayın. Kimseye ikinci bir şans verilmiyor :P

Site neden uçtu :D O kadar emek edip yorum yazmıştım gidiyordu neredeyse :D

Geri