• Merhaba Ziyaretçi.
    "Minimalist Fotoğraflar" konulu yarışmamız başladı. İlgili konuya BURADAN ulaşabilirsiniz. Sizi de yarışmada görmek istiyoruz...

Bir Şiirdi Nazenin

kafam bi yanda aklım bi yanda mantık bi yanda.. herbiri ayrı köşelerde sırt dönmüşler bana.. hangisinin gönlünü alsam diğeri karşımda bitiyo hemen.. dağınığım toplayasım yok..

son iki üç gündür kafam baya baya yerinde.. :) ne istersem onu yapıyorum.. öyle ufak şeylere takılmak filan gibi hallere düşmüyorum.. tembellik diz boyu.. :) sabah 11 de kalkmaya başladım.. :P
kahvaltıdan sonra atıyorum kendimi mekana badem şekerlerim ve de kahvem annem arayana kadar ordayım.. :)
daha sonra evde annemin eli altında eğitiliyorum öğren artık bunları nidalarıyla.. :D baya baya hamaratlaştımda hea.. :P
akşamda kuzenler arkadaşlar meydanda çosuyoz .. şarkı söylemeyi sıklaştırdık bu ara hatta dinleyici kitlemz bile mevcut.. cezadan sonra şöhreti yakaladım meydanda.. :D
bugünde böyle günlerden bitenesi yine.. kardeşlerim az dertli birz sadece.. ne zaman büyümüşler ne zaman düşmüşler bu hallere vay bee diyosun arkana bi bakınca daha dün elinden tutup yürüttüğüün çocuk .. duymasınlar çocuk dediğimi.. :D
yalnız bugün farkettim bitanesi aynı ben bende de aynı şikayet için gelirlerdi eve.. :D az bi çeki düzen vermem gerek sanırsam kendime örmek alınmak stresli bişeymiş.. :P

@nazenin hamaratlığı öğren ama öğrendiğini belli etme :hey
belli edersen yandın :D beklentiyi ne kadar az tutarsan senin rahatlığın açısından da, laf işitmen açısından da iyi :))
Evlenince gösterirsin hamaratlığını :D Zaten öğrenme amacımız o değil mi :P

Düzenleyen yönetici:
haha @ZeyNoOmmm bende öyle davranıyorum zaten.. öyle hemen sergilemek yok işime geldiğinde ancak.. :D

Düzenleyen yönetici:
Tam 8 sene 44 gün olmuş bugün.. 45.güne de 2 saat 13 dk 38 saniye .. her harf bi saniye daha sonrası.. tek tek sayardım her saniyeyi her dakikayı..
Ne zaman bırakmışım saymayı.. meğer habersiz alışıyomuş insan.. bugün arkamdan gelen ses “.......... “ sen gibiydi .. sarıldık önce belki de birbirimizden aldığımız şey aynı.. ben onda o bende seni aradık belki de..
6 gün olmuş geleli.. gözü hep beni arıyormuş.. sormuş da birilerine .. de nerden bilecekler kaç sene olmuş kimler gelip geçmiş.. bakkalcıya sormuş en son.. :) o söylemiş yerimi.. Ahmet amcamız.. :) dediğine göre yaşlanmış görsen tanımazsın diyo.. hayırsız demiştir arkamdan dedim.. gitmedim ona da o günden sonra.. ne çok özlemişim.. demiş ordaki jelibonlar kesiyo mu sinirini.. hala düzeni aynıymış ama tıklım tıklım.. kapı arkasındaymış yne jelibonlar.. aslında jelibonlar değildi ki benim sinirimi alan.. Ahmet amcadaydı asıl sihir.. hala jelibonlardan vazgeçmeyişim ordan tamamen kopmamak için aslında.. hani hem yiyorum hem söyleniyorum ya karşımda Ahmet amca duruyo o anda.. o konuştukça ben sakinleşiyorum..
Sanırım artık gitmenin vakti geldi de geçiyo bile.. bi küçük ziyaret .. acele etmesin benim derdime düşüpte demiş ama asıl düşündüğü şey başka.. yapabilirim ama.. yine sana günaydın diyip .. Ahmet amcadan iki ekmek .. ayak üstü lafa dalcaz gene ama annem sokağın başından bağırmicak bu sefer nerde kaldın diye .. hala aynı tadı verir mi.. vermez ki bi yan hep buruk.. ama koca senenin özlemi.. yine kapı arkasından bi paket jelibon konumuz sen.. :)
Ne diyodu:
“Bende bir resmi bile yok…
O sadece hafızamda.. “

Zor muydu evet.. ama yapılamıcak kadar değil.. düşününce boşa ertelenmiş onca zaman..
Dün sabah erkenden çıktım evden..
Cesaretimi takınmam için yine Ahmet amcadan bi ses gerekmiş.. koca mahallede değişmeyen yer Ahmet amcanın yeri..servet amca ve de orası..ahmet amca gelenler tanıyamaz diye öylece bırakmış her şeyi..
Adımlarım ürkekti sokağın başında herkes yabancı yüzüme kim bu diye bakıyolar.. Fatma teyzenin balkonunda kimse oturmuyo .. iboların evinin yerini de koca apartman kaplamış.. servet amca yerindeydi ama yine.. :) sallanan sandalyesini atmış evinin önüne çikolata kutusunda çekirdeği önünde.. gittim yanına çekirdeğini avuçladım oturdum yanına.. en çok buna kızar.. bi toparlandı baktı yüzüme dedi terbiyesiz kırarım kafanı..:)
Dedim hepsi senin mi hani bana serbestti.. :) yine de bastonuyla vurdu bi tane dedi çekirdek için değil bu kadar zamn beklettin diye.. sarıldım öptüm sapkasını kaldırdım saçları dökülmüş ama kalanlar yine aynı yöne taranmış.. :)duyduğum özlemin tarifi yok ..
Sıra Ahmet amcada.. ordan geçerken durdum .. bi sürü çocuk oynuyo oturduğumuz yerde.. biri yaklaştı dedi abla kime baktın.. hiç dedim çok oynadık biz de buralarda.. bi ay önce taşınmışlar daha .. kaç kişi geldi geçti kim bilir.. hala aynı ama değişmeyişine sevindim de..
Ahmet amcanın dükkanını görüyorum artık önünde kimsecikler yok hep böyle artık dedi..skılıyormuş .. koşarak gittim gene geleceğimden bihaber.. duygu ya sormuş iyi mi napıyo filan diye .. o da söylemedi gideceğimi..
Girdim dükkana dedim Ahmet amca iki ekmek.. oturdum sandalyeye hala aynı.. altı oynuyo.. :) dedim noldu biliyo musun.. :) bakakaldı öylece.. sonra sıpa heycan yaramaz bana.. sarıldık kocaman.. ağladık da.. :)
Duvara resmimizi asmış.. ordakilere anlatıyomuş hep.. :) jelibonları aldı eline anlatacak çok şey var hepsini eve götürelim mi dedi.. :) aldık gittik eve.. Zeynep teyzem susmadı hiç hep ağladı.. sulu göz zaten ya biliyosun..kocaman olmuşun görsem tanımam deyip ona da ağladı.. :) sabaha kadar hiç uyumadık 8 seneyi sığdırmaya çalıştık küçücük zamana.. :) hep sen vardın yine konularda.. :)
Sabah mehmetle ayşe ye de uğradım.. ayşe evlenicekmiş.. düğünü var yakında gitcem bende söz verdim.. memetde askerden gelmiş yeni.. okulu da bitirmiş öğretmen olcak bizimkisi.. yine aşık olmuş birine ayşe tek başına çekiyo saatlerce anlatıyomuş.. :)
Dün kazandım tekrardan kaçtığım şeyleri.. yine bi dönüm noktası daha.. kim varsa gittim yanına.. sadece babannemn evini açmadım anahtarı çıkarmadım bile.. hepsini hemen yapamam zaten bi gün bi bakmışsın onu da aşmışım..
Bi güncük yetermiş işte bende eksik olan tek şey cesaretmiş..

"Bitti anlıyo musun bitti" dedi . "Hayır pireydi" dedim. Kapıyı vurdu, çekti gitti ve ben anladım evet bitti .. :))
kaybettim gitti.. ben pireyle boğuşurken nerelere gelmişiz meğer.. şu kadarcık duyabilseydiniz beni.. sizin bi parçanızım ya ..hani her şey benim iyiliğim içindi.. peki şimdi bu sonucun neresi iyi ..

Hatırlıyo musunuz bi gün bi amca gelmişti bize.. siz konuşurken bende sizi dinliyordum hiç bişey anlamadan.. sonra iki kere iki dedi ben atıldım 4 dedim.. amca güldü döndü size işte bazen iki kere iki 5 eder yanlışta olsa kabullenirsin .. dedim olmaz 4 olcak.. amca açık konuştu bu kez dedi senin üstün sana 5 dedi 4 diye diretmek olmaz o anda 5i kabul edecekdin.. dedim hayır 4ten vazgeçmem..vazgeçersem bana inananlar nolcak.. o zamn beni kucaklayıp aferin kızım demiştiniz doğrularından ne olursa olsun vazgeçme.. amca yine gülmüştü ahh sen büyüyünce çok başın ağrır diyerek.. o gün gıcık olmuştum ona.. ben 4ümden hala vazgeçmedim.. bu kez 5 diye direten siz.. oysa bana bu doğru diye öğretende siz.. şimdi saçma ama amcanın dediği gibi işte.. bi baş ağrısı çökmüş üstüme hiç bu kadar yakmamıştı canımı.. ve bitti işte ..

Ve iç sesim o kadar arsızlaştı ki.. kalk giti çokça çarpar oldu yüzüme.. oturup saatlerce düşünüyorum .. vardığım sonuç yine sizi memnun etmiyo çünkü bende hep 4 var.. :) ne demeli ki slogan belli bunu da atlatırız demek adetten..

"Bazen bir kahve yudumlayıp bir şarkı açarsın, susarsın ve o şarkı senin söylemek istediğin her şeyi söyler".. bari odamdan gelen müziğe kulak verin.. :P

/ ne dinlemeli..?

uzun zamandır selamsız dalıyorum sana.. :) baya baya ben oldun sende.. :P
bugün öyle uzun uzadıya bişeyler diyesim yok.. günün sözüdür diyip bi sözle geçiştiresim var.. :)

vee..

Samimi olmak en güzel keramettir.bırakın uçmak,kuşlara münhasır olsun..

Geri