• Merhaba Ziyaretçi.
    "Minimalist Fotoğraflar" konulu yarışmamız başladı. İlgili konuya BURADAN ulaşabilirsiniz. Sizi de yarışmada görmek istiyoruz...

Bir Şiirdi Nazenin

günlüğümm az karalayasım var sana ..ama önce jelibonlarımı da alim elime.. :) baya baya kötü gün dostu kesildin başıma.. :P keyfim kaçmışsa aklımdasın hep.. :))
neyse ..

sabahın köründe kalktım yataktan.. bastım düğmeye haluk yanımda.. :P sesini de benim sesimi bastıracak türde açtım ben söyledim o söyledi.. :) güya aklımı oyalicam.. annem madem kalktın kahvaltıyı hazırla diye kapıma dayanana kadar kendime kapılmış gidiyodum.. :)
bu aralar hiç kimse nasılsın dahi demesin istiyorum aslında.. en çok telefonumdan nefret ediyorum mesela bu günlerde.. karşıdaki sesler hep bir ağızdan aynı şeyi söyleyip dururken bende çıkartıyorum karşılarına önceden hazır ettiğim cevaplarımı..
her iki tarafta dudak bükerek kapatıyo ..
niye bu konu üstünde bu kadar duruyosam.. her şey olması gereken düzeye gelmiş zaten.. de akıl tüm verilenleri kusursuz bir bir yaparken gönül haşarı aslında ondan.. kendi kafasına göre çiziyo resmini.. ağaç yeşil olur diyo akıl gönül mavi diye tutturuyo.. :)
düşüyolar birbirine alıp kalemlerini atıyolar rasgele köşelere.. yarım kalıyo .. onları ayırmak barıştırmak toparlamak da bana düşüyo..
bende de bi haller boş boş bakıyorum onların kavgasına bazen kızıyorum hoşuma gidiyo bazen ama disiplin şart çok gülersen tepene çıkarlar.. :)
bak bu kadar şeyi düşünüyorum aslında bu düşündüklerimin sadece azıcık bişeyi.. neyse işte sonra zaten elimde resmim var benim hazır almışım.. :) akılıda yitiyorum bi köşeye gönlüde onu sunuyorum .. :)
boş yere gelgitlerde dolanıp duruyorum işte..
neyse bitti zaten jelibonlarım da .. :)

yeniden onlarla olmak çok güzel..geçen 7 sene herkesin gözüne kaçıp nemlendiriyo gözleri.. bazı anlar o güne dalıyo herkes.. söylenemeyen bi sürü söz başka sözlerle paketleniyo.. ama her birinin fısıltısı ele veriyo tüm kelimeleri..

sorulara karşı koruyalar beni.. tek bi soru bile büyük panik yaratıyo.. oysa hiç bi korkum kalmadı benim.. her bi soru işaretine kendim yanıt verdim.. nasılda büyümüşsün deyip hala o gündeymişim gibi seviyolar beni.. tuhaf bi sessizlik oluyo zamn zaman..
tam o an bi sızı oluyo..
sonra havalarda soğudu sözü giriyo devreye.. tüm sessizlik çözülüp yüzlerdeki tebessümler çiçek açıyo yine.. :)

ne demiş şair..

.....................................
Her insan kendi dilinde konuşur ..
Ve hiç kimse anlamaz ne söylediğini..
...........................................
...........................................
BERTOLT BRECHT

hiç bu modda takılasım yoktu ki benim.. sezeni yanı başıma oturtana kadar..hatta erkenden yatacaktım bugün..

bu aralar yolunda gibi herşey.. tek sıkıntım özlem.. o yanımda olmayınca kocaman bi eksik oluyo.. sesini duymak ağlamaklı yapıyo beni halbuki hiç sulu göz değildim ben.. ama hiç bu kadar hebersiz sessiz de kalmamıştık birbirimize..annem sıkıca tembihliyo sakın hea çocuğu üzecek bi şeyler söyleme özledim filan moduna girme diye.. tam şimdi yanımda istiyorum ..
geçenlerde eve dönerken iki tane küçük çocuk vardı el ele tutuşmuşlar.. biz gibi biri kız biri erkek.. gittim yanlarına konuşturdum biraz.. öpebilir miyim dedim erkek olan çıkıştı o öptürmeyi sevmez olmaz diye.. hep aynı oluyomuş bak.. :)
büyümek o elleri koparıyo ama .. ayrı yerlere savuruyo.. içine düşen ufacık bi sıkıntıda telaş yapıyosun .. onu paylaşmayı öğreniyosun..

amann neyse duygusallığın yeri değil şimdi..

…Soğuk rüzgarlar vurdu yüzüme, gecenin en kör saatinde çıkıp geldim. Yüreğinin en derinine sürülmek için……
…. Ben geldim, bütün suskunluklarımı geride bırakıp sadece sana bestelediğim şiirlerimle, şarkılarımla..
Dinlediğin anda asla unutamayacağın, dillerine dolanacak olan namelerimle geldim..
……………
Handan dan üç beş dize sürekleyerek benimde bi uğrayasım geldi sana.. :)

Hala ufacık bi kasvet mevcut üstümde.. sorsan benden iyisi yok neyin nesidir bi anlam yükleyemiyorum.. herbişeyi kafamda evirip çevirip koyuyorum boşluklara olmuyo..
Sonra amaann sahra boşver deyip yitiyorum bi köşeye. Nasılsa bi zaman sonra çıkar ortaya.. hiç takılasım yok dursun orda şimdilik arada ufak bi takılmak yeter..

Asıl haber mektubuma başladım.. 4. Sayfamdayım geçen gün babanneme okudum yazdıklarımı dedi yazdım mı sanıyosun sen bu ne böyle.. :) beğendiremedim al bi kağıt gel dedi oturttu beni karşısına.. sevgili kardeşim nasılsın iyimisinle başlattı.. :) ben yazıyomuş gibi yapıp yine kendim ce takıldım ama.. :D sonra geçmişten kıssalarlar .. büyükbabama yazdıkları filanla bitirdik konuyu.. :) öptüm kaçtım yanından giderken arkamdan adam gibi bişeye benzedi dua et ben varımla uğurladı beni.. :) dedim bi tanesin sen hep sen toparlıyosun beni.. :) yüzündeki gülücükler daha bi şeker yapıyo onu.. :)

Hiçte kötü değil bi kere ben varmışım karşıda hissi dokuyarak yazıyorum satırları ben.. :D maksat yüz güldürmek resmiyete ne gerek var.. :P

Neyse işte bunlar dışında da iyice matkolik kesildim .. kendi ilerleyişime şaşıyorum ama nazar değmek yok marifet hocada.. :D

tüm bunların hepsinin adı da hayat telaşı olup çıkıyo işte.. ne kadar doğru telaşlara kapılıyorum oturup sorgulamicam tabiki .. saldım gitti dedim bi kere..

diyorum ki bazen bi bıraksam şöyle kendimi..sonra karşımda ellerinde kürekle bitenleri görünce daha bi sıkı sarılıyorum dümene..hepsi ayrı bi yöne çekiyo kürekleri..bide ayrı renklere boyamışlar ki güzel görünce kanarım diye..ama kimsede mavi yok..o yüzden hepsi siyah bana.. :)

neyse geç onu takılmıyorum ya güya.. :P

hep bi yogunluk bu günlerde..sabah çıkıyorum evden akşam dönüyorum bana kalan kısım sadece gece..bi cuma günleri tamamen benim artık o yüzden usul usul ürkütmeden dalıyorum güne.. :)
dün akşam kendimi uykuya vurduğumdan ötürü erken başladım güne..sabah 4 buçukta koptum yataktan..dışarda hafiften yağan yağmuru kahveyle tamamlamadan olmazdı..
ve akla gelen bi kaç dize..

"......
söyleyin yağmura beni görmeye gelsin..
üstüme yağsın ve anlasın ki;
kusursuz olmak yakışmıyor insana.."

günün o ilk el deymemiş kokusuna bayılıyorum..o yüzden uzun süre tüm üşümüşlüğüme rağmen içeri giremiyorum..ve her zamanki gibi bu büyü annemin gir içeri hasta olacaksın..nidasıyla bozuluveriyo.. :)
yeterki ışığım yansın erinmeden kalkıp uyarısını yapıyo..

günün güzel haberi kuzenin geliyo olması..bi haftalık tatil daha doyamadan bitecek ama olsun ne sığdırırsak onla idare edicez artık..
tuhaf olansa hayatıma henüz yeni girmiş birinin bana karşı kendine yüklediği zorunluluklar..her hareketi anlamsız geliyo..
ve ve günün en berbat olayı kalemimi kaybetmiş olmam..:( taa küçüklüğümden bu yana yanımdan ayırmadığım kalemim yok..bulamazsam çok üzülürüm..:( odamda koca bi boşluğa neden olacak bu..
günün ulaşılmazı orman.. :) hep bi fırsat kollasamda bi türlü gidemedim ormana..annem kızdı..:) aslında iki hapşuruk ve annemim bakışlarını üstüme dikmesine sebep olan iki öksürük asıl neden.. ah işte dinleme sen beni nin ardından ele tutuşturulan kara biberli çay.. annem bu çayın büyüsüne çok inanıyo.. :)
günün sorusu ne izlesem.. uzun zamndır film izlemediğimi farkettim..madem dışarı çıkamıyorum akşama bi film seçim bari.. :)
günün şarkısı eksik kalmasın.. :) grup yorum-uçurtmayı vurmasınlar.. üşüyen bedenimi düşünme göğü giydim üstüme...

ve son vermeden önce günün şiiridir deyip şu mısraları kondurmadan olmaz.. :)

Biliyorum ki,
Kelebekler de yaşar,
Düşünmeden bir saat sonrasını..

Biliyorum ki,
Kelebekler de sever,
Düşünmeden yarını..
/Fatih Pala

O kadar zor ki karşımdaki insan..Hamur gibi.. :P ne dersem o şekle bürüyo kendini..
nerden başlasam kestiremiyorum..neresinden tutsam aynı elime yapışıyo uzadıkça uzuyo..sıkılıyorum karşısında..susuyorum da..
hep bi bahanem oluyo kısa kesmek için konuşmayı..ama her yerden çıkmayı sürdürüyo yine de..kızasım var kızamıyorum da..
bi bitsede gitse şu olay..en fazla iki güncük daha katlanabilirim buna..

bi sıkıldım ki aslında .. yatıcam diye anneme söz verdim ama o gider gitmez çıktım yataktan.. aklımda gitmek istediğim yer var.. bişey fiştekliyo beni kalk git diye ama yok artık söz dinlemeye başladım ya ben oturcam evde boş boş..
hatta uykuya dalim ben ya uyanınca hala aynı sıkılmışlık varsa o zamn değişik bişey bulurum.. gider salona orda sıkılırım mesela.. :P

Geri