• Merhaba Ziyaretçi.
    "Minimalist Fotoğraflar" konulu yarışmamız başladı. İlgili konuya BURADAN ulaşabilirsiniz. Sizi de yarışmada görmek istiyoruz...

Bir Şiirdi Nazenin

Aklını kurcalayan o şeyi bir şarkı söyler susturursun..Uykum kaçtı günlük..Aslında kaçan filan yok o kadar uyuyunca en olmadık saatte açıveriyosun gözünü..

Saçma sapan bi ağlamaklıyım bugün.. Hiç bi nedeni de konduramıyorum sebep olarak..Bi dağılmam lazımdı..Şöyle bi derin nefes için çıktım balkona..Beklenmedik bi anda gelecek o kılıkta ne geziyosun dışardaya kılıf olsun diye en kalın hırkamı da geçirdim üstüme..Elimde kahvem karanlığa kaptırdım kendimi..Kahvenin tadı o kadar acı ki..Hastayken tat alamazsın zaten ondan mıdır ki.. Bilmem ondandır heralde..Canım şeker istiyo zaten o acıyı birkaç şekerle bastırdım..Kahvem mahfoldu ama benim ağzım tatlandı..Boşversene kahveyi düşünen kim ki zaten..:P
Bu arada ilk kez sana kendimden bi kare getirdim..O kahve ve karanlık bi yerlerde hep dursun istiyorum çünkü..İlerde geri döndüğümde acısı doldursun yine gözümü..Kaç şeker attığımı unutmam nasılsa..

lrGsWOE.webp

Sonra karşıdaki ışıklar takılır göze..Karanlık atar seni içinden..Üşüdüm be deyip kaçarsın içeri sokulursun yatağına..Şarkı da bitmiştir zaten aklın yine kurcalanır .. Gözünü kaparsın vee günaydın sabah.. :) (gülücük kasvet dağıtır içim sıkıldı.. :/ bugünkü ben yarına taşma olur mu.. :P )

en son şu fincanın ağırlığıyla bırakmışım seni ben.. :P ne gündü ama dimi.. :) görünce iki cümle kurduruyo yine de.. :P

yeni bi yıl daha geldi ya çeki düzen bi özen gerek deyip birazcık topladım sağı solu.. :) kayıp çorap tekleri gibi bulduklarım da oldu bunu niye buraya koymuşum dediklerimde..sonra hayırlısı deyip bıraktım öylece..

babam geçenlerde bugün herkesin bi istek hakkı var ne isterse onu yapıcamla uyandırdı bizi.. bi sürü şey geldi aklıma ne istesemle dolandım durdum.. küçükle başladık o babamla bisiklet sürmeyi istedi bizsiz hemde.. :) itiraz hakkımız yok kim ne isterse o olcak..:)

bende kendime vakit bulmuşken ormana gittim kahvemi de aldım elime tabiki .. aslında hiç ellemeseler beni bugün modundaydım.. ama kaçırmak da olmazdı böyle fırsatı.. biraz oturduktan sonra kardeşim geldi.. konuştuk bi sürü sonra dedi abla hadi ağaca çıkalım hatırlıyo musunlu bi sürü cümle sonra.. :) en tepeye kim çıkıcak iddasıyla çıktık ağacın başına.. bi de şarkı dolayınca dile keyifler zirvede.. :) hafif rüzgarla zaten dala sımsıkı sarılıyoruz.. :)

bi süre sessizlik.. o an Cezmi Ersözün şu mısraları geldi aklıma.. sende gökyüzüm var.. sende sonsuz yağmurlarım kutsal sessizliklerim var.. sadece ağaç yada orman değil bana burası dedim....sonra karşıki dağlara takıldı gözüm.. dedim şimdi orda olmak vardı.. istersen olur deyip uyandırdı beni kardeşim.. :)

koştum babama dedim isteğim bu.. :) çıktık o tepeye .. annem nasıl bi şeysin sen ya hakkını niye dağa taşa kullanırsın ki diye söylene dursun biz çoktan kara daldık bile.. :) orda bi kaya bulduk sonra kocaman bi şey .. çıktım oturdum üstüne dalmışken babam geldi yanıma bak isteyince nasıl elinde oluyomuş dimi deyip bi göz kırptı bana.. :)

öyle ya istersem olur .. istek hakkı filan gerekmez ki insana her anın bi ulaşılmaza götürür seni istersen dimi.. yeter ki çabala sözleri de günün uykuya dalmadan önceki düşüncelerindendi.. :)

süregelen günler de böyle güzel olsun .. olur mu .. istersem olur.. :P

bi tanısan seversin demişti.. yokluğumda benim için bari az daha ilgili ol demese yaklaşmazdım yine heralde..böyle yakın olunca sevdim vala.. :) hep kıskandığımdandı uzak kalmam .. bugünden sonra dedim ki sahra bi kendine gel büyüdünüz işte be çocuklukta sakındığın eli şimdi karşındakine bırakacaksın .. hatta az bi zaman sonra seni seviyorum bile dicem heralde.. oturup bi sürü anı anlatıcam da hatta.. amann ya zor değil ki mutlu olduğunu görünce hiç zor değil.. :) hem abartmak yok yersiz kıskançlıklarda.. :P
ben arada bi bardak çaya sığdırırım özlemimi..:)

günlük o değil de bugün içimde annem var sanıyorum kendi kendime annemi konuşturuyorum karşımda.. :))

Bi günden sonra fazlalaştı her bi şey..
Çok fazla düşünce okumaya çalışıp okuyamadıklarımın yerine kuruntular kurmaya başladım günlük..Aslalarım hiçlerim fazlalaştı son günlerde..fazla işe derse gömülür oldum..
Geçenlerde toplandık söyledik yine bi sürü..Her söylenen parça fazla dokundu bu sefer..Zaten ota çöpe alakalı alakasız her şeye hüzünlenir oldum..İçime bişey kaçtı sanki bi sıkılgan oldum..
Sonra bi vakitsizleşti günler..
Hep eksikler yüzünden..Ard ardına gelmeseler bu kadar fazlalık olmazdı belki..İçimde barındırmadım bu sefer dağıldılar sağa sola o yüzdendir deyip geçişlerim fazla bu sefer..
Amaann iki gün yok üç dört yada beş gün sonra alışkanlık olurlar o fazlalar.. Normale biner her şey..

belki fazla sandıklarımızdır aslında hayatımızda olması gerekenler. belki de biz onları fazla deyip bi kenara savurduğumuz için hep fazlamsı geliyorlar gözümüze.olamaz mı ki sahrammmm

belki fazla sandıklarımızdır aslında hayatımızda olması gerekenler. belki de biz onları fazla deyip bi kenara savurduğumuz için hep fazlamsı geliyorlar gözümüze.olamaz mı ki sahrammmm

bilem öyledir belki de arazımm..
her gün aynı olmuyosun ki eksiliyosun fazlalaşıyosun..zamanla birlikte gün geliyo aslında olması gereken bu diyosun..
zaman yutturuyo sana.. :) sonrası artık farkına vardımlı cümleler..
hep aynı kaldım sanıyo insan kolay kolay değiştim diyemiyo ben öyleyim..:)
ama görüyorum ki aslında hergün bi şey bırakıyo sana..bi selama bi tesadüfe bi kavgaya ya da öylesine söylediğin bi söze saklıyo..illa bi şey var günden sana kalan ama o günde farkedilmeyen..
parçalar tam değil çünkü.. :)
puzzle misali işte her güne bi parça..birleştirince görünen resim de farkındalıklar.. oturup çıkartınca resmi ortaya buldum diyosun..ama o farkındalıkta bile aslında buldum sandığının zaten sende var olduğunun farkına varamıyosun..o günün sende sakladığı da bu.. :)
neyse işte yine de hemen kabullenilmiyo..bi direnme süresi sonra teslimiyet..:)

şu insanoğlunun içi ne kadar çakıldaklı arazımm.. :) görünürde üç beş organ halbuki.. :P

Geri