• Merhaba Ziyaretçi.
    "Minimalist Fotoğraflar" konulu yarışmamız başladı. İlgili konuya BURADAN ulaşabilirsiniz. Sizi de yarışmada görmek istiyoruz...

Bir Şiirdi Nazenin

Her şeyin üst üste geldiği anlar vardır ya hani.. yorgunsundur yoğunsundur canım istemez hallerindesin sıkılmışsın üstüne bide bunlar eklenince tahammülsüz olman kaçınılmaz dimi günlük..
Son birkaç aydır çok hızlı yaşıyorum günleri..sabahı görüp akşamı yakalamam 5 dk sanki..
Ard arda gelen kayıplar..huzursuz kılan insanlar..hiç akla gelmeyecek tesadüfler..yaramaz tavır ve hareketler..can sıkan haberler ve de tüm bunları bi kenara bırakıp çözülmesi gereken testler..
Hangisiyle uğraşim deme lüksüm yok yaratacaksın on tane sahra o her birine yetişecek.. iki dk önce üzgünse bi dk sonrası yüzünde güller açacak..:P bıraktım kendimi olmam gereken yerde oluyorum takınmam gereken tavrı takınıp devam ediyorum.. denge mi onu hiç aramıyorum.. hayatın gerçekleri kızım sorgulama takılı kalma geç diyorum bi sonrakini karşılıyorum..
Ama bugün aradığım biraz anlayış azcık soluk..
Kimse ölmesin hastalanmasın üzülmesin ihtiyacım var gel demesin.. annem ev işlerini abartmasın..babam suskunluğuma takılıp konuşturmasın..küçüğüm birkaç gün kıskanmasın..kardeşlerim daha evde olduğum ilk dk geçip karşıma bir şeyler anlatmasın birazcık uzak dursunlar sorunlardan abla yardım eti duymak istemiyorum..düğündü kutlamaydı filan onlar da olmasın..telefonum çalmasın ..halam yakınmasın hayırsızlaştın nerdesin diye.. annannem yanına gidemiyorum diye alınmasın..birde ikiz ikide bir o kızı eve getirmesin..:-/
Neyse kaptırdım kendimi coştum yeter bu kadar.. :D
Biraz olmasın bunlar birkaç gün gamsız takılim kendime bıraksınlar bi sonra bak gör benden iyisi yok..çok şey istiyormuşum gibi sanki hiç elime geçmeyecek bu soluk gibi hissettirmenin ne alemi var.. :oops:

Güzel olsun her şey.. o akrep yelkovanı peşinde koştururken az insaflı olsun güzellikler saklasın her bi dk ya.. :)
Deyip çanemi kapatıyorum.. ;;B çok doldum çok.. :P

ne söylesem ki günlük diye sorduğum anlar hep bi şiir kapatıyodu ağzımı sen sus ben konuşurum ..
zaten şiir ruh halime ses veriyosa ne konuşucam ki susuyorum sen anla beni.. :P

Öyle bir yerdeyim ki
ne karanfil ne kurbağa
Bir yanım mavi yosun
Dalgalanır sularda
Dostum dostum
Güzel dostum
Bu ne beter çizgidir bu
Bu ne çıldırtan denge
Yaprak döker bir yanımız
Bir yanımız bahar bahçe

Öyle bir yerdeyim ki
Bir yanım çığlık çığlığa
Öyle bir yerdeyim ki
Anam gider Allah Allah
Öyle bir yerdeyim ki ne karanfil, kurbağa
Öyle bir yerdeyim ki
Bir yanım mavi yosun çalkalanır sularda

Dostum, dostum güzel dostum
Bu ne beter çizgidir bu
Bu ne çıldırtan denge
Yaprak döker bir yanımız
Bir yanımız bahar bahçe

Öyle bir yerdeyim ki bir yanım çığlık çığlığa
Öyle bir yerdeyim ki
Anam gider Allah, Allah dölüm düşmüş sokağa.

Hasan Hüseyin Korkmazgil

ne söylesem ki günlük diye sorduğum anlar hep bi şiir kapatıyodu ağzımı sen sus ben konuşurum ..
zaten şiir ruh halime ses veriyosa ne konuşucam ki susuyorum sen anla beni.. :P

Öyle bir yerdeyim ki
ne karanfil ne kurbağa
Bir yanım mavi yosun
Dalgalanır sularda
Dostum dostum
Güzel dostum
Bu ne beter çizgidir bu
Bu ne çıldırtan denge
Yaprak döker bir yanımız
Bir yanımız bahar bahçe

Öyle bir yerdeyim ki
Bir yanım çığlık çığlığa
Öyle bir yerdeyim ki
Anam gider Allah Allah
Öyle bir yerdeyim ki ne karanfil, kurbağa
Öyle bir yerdeyim ki
Bir yanım mavi yosun çalkalanır sularda

Dostum, dostum güzel dostum
Bu ne beter çizgidir bu
Bu ne çıldırtan denge
Yaprak döker bir yanımız
Bir yanımız bahar bahçe

Öyle bir yerdeyim ki bir yanım çığlık çığlığa
Öyle bir yerdeyim ki
Anam gider Allah, Allah dölüm düşmüş sokağa.

Hasan Hüseyin Korkmazgil

Ahmet kayaya bağlamışsın sahra :P

Günlük hangi kelimeyle tarif edilir bilmiyorum..söyleyebildiklerime sığmıyo var olan bu şey..
Müdahale etmek biraz daha körüklüyo akısına bıraksam daha da fazlalaşıyo..
Neresinden tutulur bilmiyorum ..
Hani görünürde de elle tutulur bir şey olsa bari .. Aslında düşünecek çok zamanım olduğundan hep bunlar her bir şeyi çok didikler oldum .. Tekrar bosverebildiğim an kalmicak bişey sorulardan arınacak kafam..
Aklımda tabiki bi mısra var bunlara kafa tutan :)

Kapıldım gidiyorum
Bahtımın rüzgarına;
Ey ufuklar diyorum;
Yolculuk var yarına!

Günlük hangi kelimeyle tarif edilir bilmiyorum..söyleyebildiklerime sığmıyo var olan bu şey..
Müdahale etmek biraz daha körüklüyo akısına bıraksam daha da fazlalaşıyo..
Neresinden tutulur bilmiyorum ..
Hani görünürde de elle tutulur bir şey olsa bari .. Aslında düşünecek çok zamanım olduğundan hep bunlar her bir şeyi çok didikler oldum .. Tekrar bosverebildiğim an kalmicak bişey sorulardan arınacak kafam..
Aklımda tabiki bi mısra var bunlara kafa tutan :)

Kapıldım gidiyorum
Bahtımın rüzgarına;
Ey ufuklar diyorum;
Yolculuk var yarına!
iyi de burda 4 mısra var :p :D

Geri