• Merhaba Ziyaretçi.
    "Minimalist Fotoğraflar" konulu yarışmamız başladı. İlgili konuya BURADAN ulaşabilirsiniz. Sizi de yarışmada görmek istiyoruz...

Bir Şiirdi Nazenin

"hayatta mutlu olmak istiyosan şu üç kelimeyi idol ediceksin kendine sanane banane ve aynen canım aynen.. " dedi..
bi gülüşmenin ardından haklı kılındı şahış..
saçma geldi bi gülüşmeden fazlası değildi bence.. bu kadar kopuk mu olmalı insanlardan..bundandır belki de artık herkes için en ufak bi sorunun dahi gözde büyümesi..sananenin ardından kurulan cümleler bi yerden sonra tek başına kılmaz mı seni.. ama nasılsa artık herkes bi kendi başınalık hallerinde..:P sahi kendi başınalık mı sananeyi bu kadar soktu aramıza yoksa sananenin ucunu fazla kaçırıp kendi başınalığa mı büründü insanlar.. :P
bananelerde vefasızlaştırmadı mı..banane bi de onla mı uğraşıcam cümleleri fazla kurulur oldu..rahatımıza düşkünüz nasılsa yanlışları görmezden gelir dertleri yük sayarız.. vakitsisiz zaten o da öğrensin artık kendi başına üstesinden gelmeyi..hem bu kadar kendi başınalığın arasına yakışıyo mu hiç..:P
aynen canım aynenin yeri de bunlardan sonra kurulan arkadaşlıklarda saklı..samimiyetsiz sevimsiz yapılan konuşmaları anlamsızlaştıran cümleler..uzun cümleler yok kısa cevaplar yeter..en uygunu da aynen canım aynen.. :P
amcalarım teyzelerim konuştu sonra..devir çok değişti dediler.. devrin sahipleri sanane dedi sizene.. sustular amcalar teyzeler evladım yapma demek kan bağı gerektirir oldu çünkü..dillerinde bi cık cık ları kaldı.. :))
devrin sahipleri konuştu bu kez..farklı bişey söylemediler devir çok değişti dediler onlar da..
eklediler üstüne babana bile güvenme dediler güvensizleştirdiler.. devrin değişmesine sebep zaten onlar..biziz diyemediler..banane/bizene herkes hayatını yaşıyo dediler..
kendi başınalık aldı herkes kendine.. :P
sonuç sevimsiz insanlar asık suratlar..ciddi tavırlar..selamsız sabahsız güne başlamalar..tebessümsüz bakışlar..depresif takılmalar..ben yalnızımlar..gün içinde sebepsiz içten gelen offlar..ne gülüyosunla bile başlayan kavgalar..sevmek için sebep aramalar falan filan.. :P

şahsa bakıp dedim ki sonra ee neresinde mutluluk var bunun.. :))
haklısının ardından geldi bu kez gülüşmeler.. :D
bi şükrüm daha var oldu gün sonunda.. kendi başınalığın yokluğuna.. :)

yazasım geldi geldim..:P

çok huzursuzum günlük uyku yokken akıl meşulken yatmanın bi anlamı yok.. gün ışısın istiyorum biran önce .. gece dağılsın bi faydası yok çünkü..tartıyorum kesyorum biçiyorum bi yol bulamıyorum elimden bişey gelmemesi daha da can sıkıyo..
öyle uzun uzun anlatasım da yok içimdekine tarif olacak bişey var ama elimde..

''Ne çok özlem,
ne çok hüzün,
ne çok sevinç birikmiş meğer.
Ama hepsi aynı kapıya çıkıyor sonunda.
İnsan dediğin sevdiğini yanında istiyor işte.
Sevdiği herkesi… "

Mesele bu.

efamlı günümdeyim yine duyduğum her sese bir anlam yükleyip ürkütüyorum kendimi..azıcık korkudan sıyrılmak için sana kaçtım.. :)

öyle uzun uzadıya bişey yazasım yok içimdeki fısıltıları biliyosun zaten bitmiş bir yaşama geriye kalan anılara bide yaşamın güzelliğine saygı duyuyorum o kadar.. başka ne söylersen söyle bir anlamı yok zaten..
neyse ne halde olduğumu dökmeye gelmedim ki havadan sudan takılıcam senle maksat hava dağılsın..
bir ablamla sohbet ediyoruz geçenlerde ..dedi yazarken aslında bi yandanda üstünü çizme işlemi yapıyoruz..aslında bir şeyi bir yere yazmak demek bir seyi bir yerden silmek anlamına geliyomuş..akılda olanı kağıda dökerken bir yandanda siliyomuşsun..bunu dışlaştıralım bu bizim için bir problemdi filan deyip siliyomuşsun akıldan.. olurdu olmazdı tartıştıktan sonra kendi yazdıklarını çıkardı önüme ..o kadar inanmış ki yazmanın büyüsüne en ufak ofunda sarılmış kalame..:Punuttum her birini diyo ama sorsan hangi defterde ne yazıyo hepsi aklında.. :)
olurmu öyle dememe rağmen bugün buna takıldım yinede açtım defteri karaladım üç beş bişey rahatlatmayı bırak stres yaptı nere koycam hep yanımda mı tutucamlarla uğraştım yırtıp attım bende.. :) hem sen varken kağıda dökmek de nesi.. :P

zorlayınca fazlasıda gelmiyo ki bu kadarla kalsın bugün .. hem hala bişeyler tıkırdıyo bak yazmakla unutulmuyo işte.. :D

geçen sene olduğu gibi bu günü unutan ama yarın gönlümü alma sevdasına düşecek olan canım aileme bu kadar tatlı oldukları için mikroskobiklerime tüm şirinlikleri ve bana hissettirdikleri güzel duygular için teşekkür ediyorum.. :) iyiki varsınız..

nerelerde kalmışız biz senle .. o gün annemler unuttuklarını da hatırlamadılar kaprisimi çektiler bi hafta.. :P

son 12 günümüz kaldı günlük şu son günler daha zor hiç geçmiyo sanki.. bi sürü özlem var bi sürü anlatacaklarım var iyiyim merak etme deyip sakladıklarım var her ayrıntıyı dinleticem ona şu bi sene hiç ayrılmamışız gibi.. :)

Geri