• Merhaba Ziyaretçi.
    "Minimalist Fotoğraflar" konulu yarışmamız başladı. İlgili konuya BURADAN ulaşabilirsiniz. Sizi de yarışmada görmek istiyoruz...

Bir Şiirdi Nazenin

Bi kaygıyla bırakıp gitmişim seni en son :P ne var ki susmak en güzeli :P Hatta ne diyo Cansever ;
Biraz da susmaliyiz .
İnsan biseyler aramalı kendinde...

Neyse..
Bazı tesadüfler mutluluk katar gününe gunlük.Sonra belki uzun zamndir erteledigin biseyi yeniden yakalamanı sağlar:)
Günün sıkılganlığından kurtulmak için çıktım evden. Kalabalıkta olmak istedim. Soluklanmak için oturdugum kafenin karşısında kitapçıda ki kıza takıldı gözüm. Nerdeyse görmemle yanına kosmam bir oldu. lisedeki sıra arkadaşım :)
Tatlı bi muhabbetten sonra ayrıldık. Nerden nereye dusuncesiyle bi sure meşgul olduktan sonra kitaplara yöneldim.

"Çünkü en zayıf olduğum yerden sınanmış, en hassas olduğum yerden vurulmuşum. Hangi yanımdan yara alsam o yanımdan ağrımışım. Taşıyamam zannettiklerimi taşımış, taşırım zannettiklerimin altında kalmışım. İçimdeki ummanı önce sızdırmış, sonra taşırmışım."
Mimoza sürgünü /Nazan Bekiroğlu

Kaç defa okudum bu satırları bilmiyorum.
Heycanla sarıldım kitaba.Saatlerce oturdum birsuru kitap sayfalarina dokundum. Aradığım anlayışı kitaplardan bulmanın mutluluğunu özlemisim.
Belki de onlardan uzağım diyedir bunca sıkıntı :P

Bidee Alper gencer /Ölmek gibi sevmek . Görunce tebessum ettiren kitaplardan. Bu kitabı elime her aldığımda okuduğum bir şiiri vardır, belki de en sevdiğim şiiri..
“Dönecek bir tek yolcusu bile yoktur uğurladığım günlerin
Erken gelenleri kurşunlarım
Suya sererim leşlerini
Bekleyenler kazansın istiyorum bütün dünya harplerini
Beklemek,
Bir mektuba başlayıp yarım bırakmak kadar asil bir niyettir
Ki bir mektuba başlamak, her şeyden sevip vazgeçmek gibi bir kifayettir.”

Susmak demiştik demi başlarken uzun uzun suscaz artık seninle. Çok özleyeceğiz birbirimizi ama olsun susmalı ve okumalı..
Böyle küçük mutluluklar getircem ara ara sana .gülücükler biriktirmek için .. :)
Onlara bekçi olsun, kolay yitip gitmesinler diye de mutlu bi fil bırakıyorum buraya..:)

Son düzenleme:
Gunluk sustukca birikiyo ve zaman zaman çok zorluyo . sabırla karşılamaya özen gosteriyorum ama en dayanılmaz olduğu anlarda kendimi nere atcam şaşırıyorum. Telkinlerle kendimi yatıştırsamda bi gün o çıkmaza sıkışıp kalacakmışım gibi hissediyorum.
Sözler kadar tehlikeli bişey yok sanırım tek bir söz yetiyo insanı kendi içinde ordan oraya koşturmaya.
Neyse işte zaten cok konuşmaya gerek yok içindeki fısıltılar vardır muhakkak bir şiirde ..
edip canseverin satırları bugunü saklar icinde..
...
Vaktinden önce anlamanın şaşkınlığı mı
Vaktinde anlamanın sevinci mi
O gereksiz tedirginliği mi
Hangisi

Ama belli ki sonundayız her şeyin
En sonunda.

Ee filimizin hatrına birkaç güzel şey eklemeden de olmaz :) boşuna dikmedik onu oraya :D
Mahalleye hareket katma derdindeyiz yine madem tatil ve tüm gençler evde o zamn meydanı şenlendirmek lazım :)
Şimdiden kendime şarkı seçme derdine düştüm ama hala karar veremedim yine en son güne kadar da karar veremem zaten :P
Yeni komşularımızla tanıştım bugün çok tatlı insanlar gittikçe kocaman oluyoruz yarın bi gün uzaklara gidince cookk özleyecegim buraları şimdiden onun buruklugunu da yaşıyorum olur olmadık yerde sarılıp duruyorum insanlara :D
Sanş yoktur diyen abiye bu insanları göstermek gerekir. O zamn ısrarla yok saymazdı şansı belki :)
Neyse günlük ahları bırakalım bi kenara ve günün içindeki güzelliklere odaklanalım deyip noktayı koyayım :)

Sabah erkenden beni uykumdan alıkoyan içimdeki o coşkunun sebebini babamın özenle hazırladığı çikolatalı ekmeklerden sanmıştim. :)
Sonra günün hemen her anında aynı coşkuyu yakalayınca anladım ki içimde bir yerlerde onun yaşadığı duyguyu hissediyorum.
Kaç zamn oldu bu kadar derin hissetmeyeli..
Son zamanlarda sorguladıklarımın aksine bu his bu bağ kaybetmeyeceğimden emin olduğum tek şey ve hayatımı güzel kılmaya yeter..
Hemen onu aradim sesindeki heyecan icimdekiyle eşdeğer
Ah mesafeler.. Böyle anlarda hayatinizdaki en çirkin şey. Ne kadar mutlu olursak olalım gözyaşı olup çocuk gibi aglatiyo bizi.
Annemin klişeleşmiş sözü geliyo sonra "bi büyümediniz aldırmayın terligi elime" :)
Günü özel kılan o coşku burda kalsın.
Rabbim hep böyle güzel haberler almayı nasip etsin inş.

Geri